Аваков обіцяє за 48 годин розібратися з підлеглими щодо пікету під НБУ

Результати службового розслідування МВС щодо сутичок правоохоронців і пікетувальників біля Національного банку 26 лютого будуть оприлюднені не пізніше наступних двох діб.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який вночі виїжджав на місце подій біля будівлі НБУ, повідомляє прес-служба МВС.

Комісію, яка проводить розслідування, очолять заступники глави МВС Ека Згуладзе і Сергій Яровий. За фактом зіткнення відкрито кримінальне провадження.

Аваков закликав учасників пікету так званого \”Фінансового майдану\” надати відео і фото інциденту, який стався у четвер, для проведення об\’єктивного розслідування.

За попередніми підсумками розгляду \”по гарячих слідах\” міністр зняв із посади керівника Печерського райуправління внутрішніх справ, його заступника з громадської безпеки усунуто з посади до отримання висновків комісії з розслідування.

Аваков заявив, що за результатами спілкування з учасниками мітингу він вважає за необхідне \”розділити реальних мітингувальників, людей з проблемами, які привели їх під Нацбанк, – і тих, хто за їхніми спинами намагається дестабілізувати і без того непросту ситуацію\”.

\”Людьми, які прийшли під Нацбанк, потрібно займатися! Вранці буду звертатися до голови НБУ, міністрам економічного блоку уряду, щоб створити робочу групу і шукати рішення питання – не виходить в Нацбанку, значить у парламенті\”, – заявив голова МВС.

Він заявив про готовність надати офіс МВС в якості майданчика для консультацій.

Глава МВС запевнив, що міліція зробить все для забезпечення порядку на мітингу і захисту його від провокацій.

\”Розуміючи їхні мотиви і проблеми, які змусили їх піти на крок публічного протесту – і не заперечуючи Ваше право на протест – прошу зрозуміти побоювання правоохоронців. В будівлі НБУ зберігаються золотовалютні резерви країни, дестабілізація навколо цієї будівлі – величезний ризик дестабілізації національного масштабу\”, – заявив Аваков.

\”Я прошу всіх зрозуміти це, врахувати і дотримуватися в заявленому пікеті коректних норм\”, – закликав він.

Голова МВС планує ініціювати на засіданні уряду питання про створення робочої групи на допомогу НБУ для вирішення проблем із дебіторами і кредиторами банків на тлі поточної фінансової кризи.

Аваков від імені МВС приніс свої вибачення за інцидент з невідповідним застосуванням силового впливу на мітингувальників біля будівлі НБУ увечері 26 лютого.

А депутат Юрій Луценко повідомив, що 27 лютого на фракції \”Блоку Петра Порошенка\” заслухають Авакова про результати службового розслідування щодо інциденту під НБУ і покарання винних.