Панкреатит Савченко може стати смертельним – правозахисники

Панкреатит Савченко може стати смертельним - правозахисникиУкраїнська льотчиця Надія Савченко, яку викрали і утримують у в\’язниці у Росії, страждає від гострого панкреатиту після майже тримісячного голодування. Її адвокати побоюються, що вона може померти, якщо хвороба загостриться і до неї не допустять лікарів.
Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на захисників українки.

Зокрема, адвокат Ілля Новіков розповів виданню, що про свій діагноз Савченко дізналася від лікарів, які обстежили її у московській в\’язниці.

\”Є дуже серйозна загроза її життю. Савченко погрожує відновити голодування на знак протесту, якщо Росія до 16 березня не допустить до неї міжнародну медичну комісію, у складі якої будуть і лікарі з України. Якщо вона знову відмовиться їсти, це може прискорити запальні процеси і посилити її захворювання\”, – пояснив Новіков.

Сама Савченко у своєму нещодавньому листі теж писала, що хвора на панкреатит. При цьому російські лікарі включили в її раціон продукти, які не відповідають дієті при такому захворюванні. 5 березня Надія Савченко погодилася частково припинити голодування у відповідь на численні заклики від українського і міжнародного співтовариства.

peredplata