У Мінську опозиціонерів били, тягли по асфальту і застосовували газ

У Мінську опозиціонерів били, тягли по асфальту і застосовували газТільки в Мінську під час акції мовчазного протесту в неділю затримано близько 200 осіб.

\”У Мінську було дві хвилі затримань: перша – під час параду, коли було затримано близько 70 осіб, друга – ввечері біля залізничного вокзалу, де затримали ще близько 100 осіб\”, – повідомив БелаПАН правозахисник Валентин Стефанович.

За його інформацією, у Фрунзенському РУВС Мінська вже оформили близько 50 адміністративних протоколів, затриманих відвезли в Центр ізоляції правопорушників на Окрестіна. Всі вони звинувачуються в дрібному хуліганстві.

Суди над затриманими повинні пройти 4 липня.

Якщо під час параду за участю вищого керівництва країни затримання проводилися тихо і непомітно, то людей, що зібралися в районі Привокзальної площі, розганяли і затримували із застосуванням грубої сили.

Люди в штатському накидалися в основному на молодь, їх тягли по асфальту, заламуючи руки, деяких били. Вперше проти учасників акції мовчазного протесту застосували газ.

Це вже п\’ята акція мовчазної солідарності в рамках кампанії, ініційованої групою \”Революція через соціальні мережі\”.

Крім Мінська акції протесту в День Незалежності пройшли в Бресті, Гомелі, Гродно, Могильові, Вітебську та деяких інших містах Білорусі. В обласних центрах найбільш численною стала акція в Могильові, що зібрала до тисячі чоловік. У регіонах також є затримання, у тому числі превентивні.

Водночас у Києві в неділю білоруські та українські громадські активісти пікетували посольство Білорусі. Таким чином вони підтримали мовчазну акцію протесту.

Фото і відео з сайту \”Білоруський партизан\”
Джерело

peredplata