Кого не заберуть на фронт під час шостої хвилі мобілізації – Генштаб

Кого не заберуть на фронт під час шостої хвилі мобілізації - ГенштабНародні депутати, студенти, аспіранти та докторанти денної форми навчання не підлягають шостій черзі часткової мобілізації. Про це заявив перший заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ, генерал-майор Володимир Талалай на брифінгу: \”Підсумки проведення 5-ої черги часткову мобілізацію та плани на 6-ту чергу\”. Про це пише \”Сегодня\”.

\”Не підлягають заклику на військову службу за мобілізації також і народні депутати України. Призову на військову службу з мобілізації не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання\”, – зазначив Талалай.

За його словами, не підлягають мобілізації військовозобов\’язані, визнані військово-лікарськими комісіями за станом здоров\’я непридатними для проходження військової служби; громадяни, які мають на утриманні трьох і більше дітей до 18 років, або ж ті особи, у яких є одна дитина до 18 років, але вони виховують її самостійно.

Також звільняються від призову усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, вихователі та зайняті постійним доглядом за особами, які потребують в ньому, відповідно до чинного законодавства.

\”Крім того, звільнена частина особового складу, яка була покликана в ході першої і другої черг мобілізації, не підлягає повторній мобілізації протягом шести місяців, за винятком тих, хто включений в оперативний резерв першої черги\”, – сказав представник Генштабу.

Талалай нагадав, що 1 липня Верховна Рада прийняла закон, який розширює категорії громадян, які не підлягають призову, а саме – вчені, науково-педагогічні працівники, які мають вчене звання або науковий ступінь і працюють у вищих навчальних закладах із ступенем зайнятості не менше 75 % робочого часу.

Як повідомлялося, 19 червня в Україні розпочалася шоста чергу часткову мобілізацію, яка триватиме до 17 серпня.

peredplata