Лідер ЄНП: ніякої угоди не буде, поки є політв’язні

Лідер ЄНП: ніякої угоди не буде, поки є політв’язніНіякої угоди з Україною не може бути укладено, поки в Україні є політичні в’язні.

Про це заявив президент Європейської Народної партії (ЄНП) Вільфред Мартенс на Конгресі ЄНП у французькому Марселі, передає УНІАН.

\”Ніяка угода не може бути підписана, ратифікована та імплементована, поки не буде чітких зобов’язань і чітких заходів, які змінять ситуацію\”, – сказав Мартенс.

\”Ці зобов’язання мають привести до звільнення Юлії Тимошенко та інших політичних в’язнів. Вони мають отримати право брати участь у виборах, як найближчих, так і подальших\”, – додав президент ЄНП.

Він звернув увагу на те, що Європейська народна партія вперше за свою історію переживає ситуацію, коли представники її родини перебувають в ув’язненні в третіх країнах.

При цьому, Мартенс підкреслив, що такі в’язні є лише в двох країнах Європи: Білорусі та Україні.

Президент ЄНП назвав екс-прем’єра Тимошенко \”жертвою нечесного та політично-вмотивованого процесу\”, розпочатого з єдиною метою, – знищення демократичної опозиції в Україні.

Мартенс підкреслив, що ЄНП завжди підтримувала європейську Україну, однак наразі, за його словами, справа за адміністрацією президента Віктора Януковича.

Президент ЄНП звернув увагу присутніх однопартійців на стілець з фото ув’язненої Тимошенко, який був у залі, де проводиться Конгрес, а також висловив слова підтримки Тимошенко та іншим представникам української опозиції, що перебувають в ув’язненні.

Джерело