Путін звинуватив США в організації \”перевороту\” в Україні

Президент РФ вважає США причетними до \”повалення\” Януковича.

Путін звинуватив США в організації "перевороту" в Україні

Путін підкреслив, що він нібито поважає суверенітет України
ТАСС

Президент Росії Володимир Путін заявив, що США нібито організували переворот в Україні.

\”Що я вважаю абсолютно неприйнятним для нас? Рішення питань, у тому числі спірних питань, внутрішньополітичних питань у республіках колишнього Радянського Союзу за допомогою так званих \”кольорових\” революцій, з допомогою переворотів і неконституційних способів усунення чинної влади. Ось це абсолютно неприйнятно. Наші партнери в Сполучених Штатах не приховують, що підтримували тих, хто виступав проти президента Януковича\”, – сказав Путін.

На питання журналіста про те, що вважає США причетними до \”повалення\” Януковича, президент Росії відповів, що знає про це точно.

У той же час Путін підкреслив, що він нібито поважає суверенітет України.

\”Але ми хотіли б, щоб і інші країни поважали суверенітет інших країн, в тому числі і України. А поважати суверенітет ‒ це означає не допускати державних переворотів, антиконституційних дій і незаконного зміщення легітимної влади\”, – повідомив російський президент.

Читайте також: Завдяки Сирії Путін перетворюється із вигнанця на важливого посередника – FT

\”Повага\” з боку Путіна суверенітету України продовжує супроводжуватися активною підтримкою бойовиків в Донбасі.

Глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що регулярні російські війська замінили бойовиків в Донбасі.

\”Ті (бойовики, – ред.) як обкуряться чи нап\’ються, гатять з чого завгодно, і не звертають уваги ні на які команди з Кремля чи Донецька. А сьогодні на передові рубежі вийшли регулярні російські війська\”, – сказав він.

А екс-глава МЗС Швеції Карл Більд заявив про створення Росією військових корпусів в Донбасі. Крім цього, він додав схему, на якій зазначено, де і які підрозділи розміщені територіально.

Підкреслимо, що Путін каже про повалення Януковича, коли в листопада 2014 року президент РФ сам заявив, що допоміг Януковичу тікати з Києва до Криму, а звідти – до Росії.

\”Не буду приховувати, ми допомогли йому (Януковичу) перебратися в Крим і він там ще перебував у протягом декількох днів, в Криму … У таких умовах до Києва йому було повертатися вже безглуздо … Все забули про домовленості і підпису. Він (Янукович) попросив вивести його в Росію, що ми і зробили. От і все \”, – сказав Путін.

19 лютого голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив про причетність помічника президента РФ Владислава Суркова до керівництва групами снайперів під час подій на Майдані рік тому. За словами Наливайченка, в кінці 2013 – початку 2014 року до Києва приїжджали три групи співробітників Федеральної служби безпеки для організації і планування розгонів учасників акції протесту в столиці України.

Владислава Суркова часто називають \”сірим кардиналом Кремля\”. За інформацією ЗМІ, саме він курирує російську політику щодо України.
За матеріалами:ТАСС

Новини Партнерів