СБУ зірвала створення «Запорізької народної республіки»

СБУ зірвала створення «Запорізької народної республіки»Організатором з\’їзду є об\’єднання, що має тісні зв\’язки з Віктором Медведчуком

Правоохоронці зірвали сепаратистський з’їзд в обласному центрі Запорізької області. В суботу, 12 грудня, співробітники СБУ провели серію обшуків в організаторів з\’їзду, учасники якого планували вимагати для регіону особливий статус. Про це повідомляє ТСН.

У квартирах і офісі організаторів вилучено оргтехніку та системні блоки. Чотирьох осіб на чолі з колишнім нардепом від Соцпартії Сергієм Кузьменком доставили в обласне управління СБУ для спілкування зі слідчими.

За інформацією видання, організатором з\’їзду є об\’єднання «Соціальне Запоріжжя», яке має тісні зв\’язки з Віктором Медведчуком. Члени цієї організації неодноразово виїжджали за кордон для зустрічей з ідеологами «Українського вибору».

У СБУ інформацію щодо обшуків у лідерів «Соціального Запоріжжя» підтвердили, але від коментарів відмовилися.

Зазначимо, що на форум було запрошено близько тисячі осіб. Як повідомили джерела ТСН, кожному учасникові масовки обіцяли 200 гривень. Але грошей не дали – на початку з\’їзду оголосили, що захід скасовано, про час і місце його проведення повідомлять пізніше. Більшість людей, які прийшли на форум, не знали, які саме питання повинні мали там обговорюватися. Про «спеціальний правовий режим Запорізької області», за який повинні були голосувати, раніше не чули.

На даний час спецслужби перевіряють, хто стоїть за фінансуванням заходу.