«Батьківщина» у міськраді є. Але за неї треба боротись

«Батьківщина» у міськраді є. Але за неї треба боротисьПісля бурхливої весни у Чернівецькій міській раді настало літнє затишшя. Але не надовго…
Після того, як депутат від БЮТу Петро Ротар пішов на постійну службу до міськвиконкому, який наразі перебуває під контролем членів партії регіонів, наступним за списком депутатом стала юрист Наталія Козлова (на фото). У перші дні її депутатства спокій регіоналам було порушено. Активна депутатка відразу заявила, що з ренегатами від партії ВО «Батьківщина» їй не по дорозі.

— Я не писала заяви про вступ до фракції лжебатьківщини, — говорить пані Наталія. – Фракція, яка називає себе «Батьківщиною», не має жодного права так називатися. Вони вигнані з партії. «Батьківщина» очищується. Мої колеги показали себе не з кращого боку. Тому не можуть називатися бютівцями і батьківщинівцями. Нехай собі створюють окрему фракцію. А ми створимо свою.

Наталії Козловій вже вдалося переконати собі подібних. Навіть серед тих, хто ще вчора зробив помилку, за яку щиро кається. До нової групи виявили бажання вступити: Наталка Савка, Михайло Гроссу, Микола Кирилюк і сама Наталія Козлова. Спочатку мав такий намір і Баскевич. Та за кілька хвилин до сесії, на якій повинен бути озвучений склад групи, він відкликав свою заяву, залишившись членом фракції лжебатьківщини. А згідно з регламентом, який передбачає, що група повинна складатися не менш ніж з п’яти депутатів, вона не може бути зареєстрована.

— Юридична еквілібристика тільки на певний час відтягне створення групи, — впевнена пані Козлова. – Їхня поведінка тільки прискорить процес входження до нашої групи нових членів. Бо колишні члени ВО «Батьківщина» щодня себе компрометують тими діями, які вчиняють тільки на свою користь, а не на користь виборців і Чернівців. Як, наприклад, депутат Редько, голова земельної комісії. Геть пустився берега чоловік. У нього працює помічником Сергій Лопух. На попередній сесії цьому помічнику виділяли земельну ділянку по вул. Рівненській. Ціна ділянки у тому районі становить десятки тисяч доларів. Як з’ясувалося, раніше землю цьому чоловікові вже виділили. Вірніше, його дружині. Тепер вони розлучилися. То ще і йому повинні виділяти. Але чому це повинні? Нехай поділять між собою ту землю, що мають.

У нас є велика черга справжніх пільговиків, ветеранів, чорнобильців, афганців, інвалідів. То за які такі заслуги Лопуху землю двічі виділяють, а заслуженим людям — жодного разу? І чому йому двічі виділяють саме таку дорогу землю, а не десь там у Садгорі?

На ці питання пані Козловій ще не відповіли. Але на попередній сесії землю Лопуху не дали. Кажуть, що спробують знову проштовхнути це питання. Тому про всяк випадок нехай прокурор тепер дасть правову оцінку виділення землі помічнику голови земельної комісії у міській раді.

— Цими і подібними питаннями займатиметься наша група у міськраді, — говорить пані Козлова. – Ми обіцяли допомагати людям, тож обіцянку тримаємо. А лжефракція «Батьківщини» нехай займається своїми справами. Подивимося, до чого вони дійдуть. Чесні та порядні депутати від них швидко відійдуть. І наша група налічуватиме не 5 депутатів, а набагато більше. Я у це вірю.

Сказати правду, мені імпонує безкомпромісна і чесна партія пані Козлової і тих депутатів, котрі зрозуміли, що вони раніше припустилися помилок. Тепер їх виправляють.
Петро КОБЕВКО

peredplata