АБО ЗУПИНИМО ПУТІНА І ТРАМПА, АБО МОЖЕМО ОТРИМАТИ РОЗПАД КРАЇНИ ЧИ ПЕРЕВОРОТ – ЕКСПЕРТ

АБО ЗУПИНИМО ПУТІНА І ТРАМПА, АБО МОЖЕМО ОТРИМАТИ РОЗПАД КРАЇНИ ЧИ ПЕРЕВОРОТ – ЕКСПЕРТЕксперти з міжнародної політики дали оцінку антиукраїнським висловлюванням кандидата в президенти США Дональда Трампа та потенційні наслідки його можливого приходу до влади в Америці.

Експерти з міжнародних відносин – дипломат, голова правління ГО «Європейський рух України» Вадим Трюхан та політолог, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко вважають можливість для Трампа стати американським президентом загрозою для системи колективної безпеки (НАТО) та для всього демократичного світу в цілому.

За словами Сергія Пархоменка, Трамп є «фінальним акордом в цьогорічній геополітичній грі Путіна». Після «Брекзіту» та примирення з Ердоганом Путін хоче отримати свою людину не де-небудь, а в Америці, країні, з якої російська пропаганда зробила головного ворога.

«Американському суспільству, партнерам США в світі, а також Україні треба докласти всіх зусиль, аби Трамп не став президентом. Інакше матимемо загрозу колапсу колективної системи безпеки в трансатлантичному просторі, а що стосується України, то ми взагалі можемо залишитися сам на сам з агресором. Допомоги не буде – ЄС і США через активні підривні дії Росії будуть вирішувати проблеми з ІДІЛ, з Туреччиною, біженцями, та не допомагати нам. Україну від розпаду може врятувати тоді лише військова диктатура, адже нинішня модель держави не в змозі протистояти агресивним діям РФ, яку нічого не буде стримувати. «Велике занепокоєння» і навіть санкції не зупинять Путіна на шляху до повної дестабілізації в Україні. Бо це його ключова мета», – вважає експерт.

«Вважаю, що прихід Трампа до влади в найпотужнішій державі світу остаточно підірве повагу до міжнародного права та глобальної системи безпеки. А крім того, – віру сотень мільйонів людей у справедливість.

Проте це ще не все. Найбільш небезпечним наслідком перемоги на виборах Дональда Трампа стане те, що руки Путіна будуть остаточно розв’язані. Жодних реальних запобіжників його неоімперській агресивній зовнішній політиці не залишиться. Ймовірний персональний союз цих двох харизматиків – це прямий шлях до переділу світу на новітні сфери впливу на двох, занепаду НАТО і початку низки кровопролитних гібридних, а також і конвенційних, воєн», – висловлюється Вадим Трюхан