Іван Мунтян заявляє про тиск на депутатів

Іван Мунтян заявляє про тиск на депутатів(пряма мова)

В.о. голови Чернівецької обласної організації партії ВО «Батьківщина» Іван Мунтян:
«Сьогодні мені зателефонували з організаційного відділу облдержадміністрації і запропонували прийти і поставити свій підпис під вимогою скликання позачергової сесії облради. За чотири каденції мого депутатства, лише за цієї влади я зіткнувся з системними діями, коли облдержадміністрація скликає депутатів облради, та ще й запрошує їх поодинці відвідати виконавчу владу.

Не можу такі дії розцінювати інакше, як втручання в роботу представницького органу влади і тиск на депутатів. Адже сесія може бути скликана з ініціативи депутатів, фракцій, а виконавча влада жодним чином не може керувати місцевим самоврядуванням. Зрозуміло, що такі «індивідуальні бесіди» покликані «переконати» депутатів у проведенні тих рішень, які потрібні облдержадміністрації. Та ще й у літній період, коли частина депутатів мають відпустки, а інша активна і свідома частина буковинських обранців відстоює інтереси громадян, беручи участь у акціях масового протесту в Києві – там тривають мітинги проти політичних репресій та прийняття так званої «пенсійної реформи».

Припущення, що зазначені дії обласної адміністрації мають на меті саме «переконання» депутатів поодинці підтримати заплановані в ОДА рішення, підкріплюється і тим, що згідно з чинним законодавством та регламентом обласної ради скликати сесію може й голова обласної державної адміністрації одноосібно, і підписи депутатів для цього не потрібні. Але обласній виконавчій владі потрібно не лише скликати сесію, а й «попрацювати» попередньо з депутатами.

Ситуація в Чернівецькій області підтверджує загальноукраїнську: партія влади намагається зосередити ВСЮ владу в своїх руках. Оскільки в місцевому самоврядуванні, попри фальсифікації та використання адмінресурсу на місцевих виборах-2010, не вдалося повністю захопити керівництво областями, тепер це робиться іншими способами: через сценарії усунення міських голів, клонування опозиційних фракцій, через подібну до наведеної «роботу з депутатами».

Заявляю про неприпустимість узурпації влади і вимагаю від керівництва ОДА працювати в межах чинного законодавства і своїх повноважень».