Якщо Янукович не посадить Ландика, його правління закінчиться бунтом, – експерт

Якщо Янукович не посадить Ландика, його правління закінчиться бунтом, - експертЯкщо Президент України змусить правоохоронні органи довести справу Ландика-молодшого до кінця, то це може стати першим позитивним кроком Януковича після низки провалів.

Про це в коментарі \”Хвилі\” заявив директор Центру політичного аналізу \”Стратагема\” Юрій Романенко.

\”Мажор Роман Ландик своєю поведінкою перейшов всі мислимі і немислимі норми. Його ганебний вчинок є викликом навіть для тотально корумпованої правоохоронної системи України\”, – говорить Романенко.

На його думку, дії Ландика-молодшого викликали шок навіть у керівництва Партії регіонів.

Про це, зокрема, говорить, реакція Олександра Єфремова, якого ЗМІ називають одним із заступників кар\’єрного просування молодшого Ландика в Луганську. Олександр Єфремов не почав спускати справу на гальмах і за деякими чутками навіть накричав на Володимира Ландика, який звернувся за допомогою з цього питання.

Очевидно, що ключовою стала реакція Януковича, який досить чітко позначив свою позицію з даного питання.

\”Ганьба мужику, який піднімає руку на жінку\”, – заявив Віктор Янукович.

\”Думаю, кримінальна справа буде дуже короткою, і дуже скоро будуть результати розслідування\”, – зазначив президент України.

Ландика вже затримали і тепер самим цікавим, яким буде рішення суду.

Добре відомо, що в Україні маса гучних справ, які були закриті судами, після того, як галас у ЗМІ вщухав.

\”Цей інцидент отримав величезний резонанс, оскільки показав повну безкарність і безпринципність українських феодалів, які дозволяють собі звертатися з простими людьми як захочуть\”, – вважає Юрій Романенко.

\”Якщо, Ландика-молодшого показово почнуть судити, а потім спустять на гальмах, то Янукович загубить чудовий шанс відбудувати систему правоохоронних органів і показати, що він створює нові правила, а не існує всередині старих правил\”, – стверджує він.

\”Тільки той, хто створює нові правила, здатний створити новий світ. Якщо ж влада обмежиться показовим пороттям, яке не закінчиться закономірним покаранням подонка, то режим Януковича зробить ще один крок до безславного кінця\”, – упевнений експерт.

\”Вся історія України повна побутових конфліктів, які переростали в серйозні політичні кризи. Згадаймо, скільки повстань, починаючи з Хмельницького, в Україні починалися саме з банальних побутових конфліктів, як у випадку з Ландиком-молодшим. Їх наслідки, часто були жахливими. Янукович повинен пам\’ятати про це\”, – вважає Юрій Романенко.

\”Президент повинен зрозуміти, що влада не може нескінченно ігнорувати зростаючу ненависть суспільства. Або вона буде прибирати ті фактори, які цю розпалюють ненависть, народ прибере цю владу в тій чи іншій перспективі\”, – резюмував експерт.
Джерело