Віталій Хомутиннік: «Міністр фінансів має прозвітувати про переговори з МВФ»

Міністра фінансів України Олександра Данилюка викликають прозвітувати в парламенті вже цього пленарного тижня.

Про це під час засідання Погоджувальної ради заявив голова депутатської групи «Партія «Відродження», народний депутат Віталій Хомутиннік.

«Думаю, депутатам і українцям буде цікаво почути від Міністра фінансів про перебіг переговорів і особливо умови співпраці з Міжнародним валютним фондом. Також треба отримати пояснення щодо провалу приватизації українських підприємств», – наголосив Віталій Хомутиннік.

Він нагадав, що востаннє Україна отримувала транш від МВФ у серпні 2015 року. Третій транш у 1,7 млрд доларів очікувався вже у вересні минулого року, але рішення щодо його виділення досі не прийнято.

«В той же час парламент, під натиском урядовців та їхніх погроз про дефолт, упродовж року вимушений був голосувати за усі вимоги МВФ, необхідні для отримання цих грошей – двічі підвищити комунальні тарифи на електроенергію, газ, опалення та гарячу воду, зменшити фінансування освіти та охорони здоров’я на 7 млрд гривень, забрати в аграріїв державну допомогу у вигляді спеціального режиму ПДВ. Виникає питання – де обіцяні Урядом і МВФ гроші? Переговори відбуваються за закритими дверима і жодних пояснень від Уряду немає. Треба змінити формат взаємодії з МВФ і запровадити практику обов’язкового включення одного професійного представника від кожної фракції та депутатської групи парламенту до складу робочої групи, що працюватиме над державницькими умовами отримання траншу. Це дозволить зробити співпрацю України та МВФ прозорою і зрозумілою», – додав народний депутат.

peredplata