\”Вимкніть мікрофон\” – Парубій припинив виступ нардепа російською

"Вимкніть мікрофон" - Парубій припинив виступ нардепа російськоюСпікер парламенту Андрій Парубій перервав виступ народного депутата з фракції \”Опозиційний блок\” Сергія Матвієнкова.

Колишній регіонал виступав російською, розповідаючи про ситуацію з медициною в Маріуполі, – повідомляє \”Дзеркало тижня\”.

Це сталося під час обговорення проекту постанови про проведення парламентських слухань на тему: \”Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє\”.

\”Пока мы сегодня занимаемся языковыми спекуляциями в этом зале, наш народ тихо вымирает\”, – сказав він.

На цих словах Парубій перервав депутата.

\”Я прошу: вимкніть мікрофон. Ще раз наголошую, до мене було звернення щодо мови ведення і чітко зазначено: засідання Верховної Ради та її комітетів і комісій ведуться державною мовою. І написано, що промовець може виступати іншою мовою, якщо переклад його виступу на державну мову забезпечує апарат Верховної Ради\”, – сказав він.

Сергій Матвієнков – народний депутат третього, четвертого, п\’ятого, сьомого і восьмого скликань. У Раді сьомого скликання входив у фракцію Партії регіонів.
За даними опитування Центру Разумкова, 69% громадян України вважають рідною мовою українську, 27% – російську, 2% – іншу мову. Переважно українською мовою вдома розмовляють 55% респондентів, переважно російською – 41% опитаних, іншою мовою – 1% опитаних.

peredplata