Тимошенко подала позов проти України до Страсбурзького суду

Тимошенко подала позов проти України до Страсбурзького судуЛідер партії \”Батьківщина\”, екс-прем\’єр Юлія Тимошенко подала до Європейського суду з прав людини проти України, в якому просить визнати незаконним її кримінальне переслідування.

Текст позовної заяви від 21 червня англійською мовою розміщений в середу на персональному сайті Тимошенко.

Нагадаємо, проти Тимошенко порушено три кримінальні справи про перевищення службових повноважень. Зараз Печерський райсуд Києва розглядає кримінальну справу проти екс-прем\’єра, що стосується підписання в 2009 році газової угоди з Росією.

Заяву Тимошенко в Європейський суд складено на 34 сторінках. У ній вона детально викладає факти кожного з трьох кримінальних справ, порушених проти неї, а також хід судово-процесуальних дій у рамках цих справ.

Тимошенко вважає, що слідство порушило кілька статей Європейської конвенції з прав людини. Зокрема, вона стверджує, що є порушенням обмеження пересувань її (Тимошенко перебуває під підпискою про невиїзд).

Екс-прем\’єр також заявляє про порушення її права на свободу і особисту недоторканність, аргументуючи це тим, що її утримання під вартою не засноване на обгрунтованих підозр.

Щоб скаргу розглянули як можна швидше, Тимошенко просить Європейський суд надати цій скарзі статус пріоритетною.
Джерело