В п\’ятницю депутати отримали свої зарплати та матеріальні допомоги для відпустки – в середньому по 70 тисяч гривень. І майже всі поїхали відпочивати, хоча повинні цього тижня працювати в комітетах.
Про це пише Сергій Лещенко.
За розкладом сесійних засідань, народні депутати на цьому тижні мають працювати в комітетах і фракціях.
Проте Лещенко відзначає, що особисто він не знає депутатів – крім бютівців, які чергують в суді – які б залишилися в Києві. Всі інші ще з п\’ятниці поїхали на відпочинок.
Чому з п\’ятниці, запитаєте ви? Тому що в п\’ятницю депутати отримали свої зарплати та матеріальні допомоги на відпочинок.
Ось як виглядає калькуляція одного з народних депутатів, яку він отримав на умовах, що його прізвище не буде називатися. Лещенко відзначає, що це не принципово, бо приблизно так само виглядають роздруківки по зарплаті в інших депутатів.
Отже, що отримали депутати:
За відпрацьований час – 3 тисячі 199 гривень
Відпустку 14 днів – 8 215 тисяч гривень
Відпустку 30 днів – 17 тисяч 605 гривень.
Премія – 2 тисячі 750 гривень
Надбавка за інтенсивність (!) – 3 283 гривні.
Допомога до відпустки – 35 тисяч 583 гривні.
Загалом нараховано – 71 тисяча 311 гривень
\”І за ці гроші доведеться жити до вересня\”, – скаржиться депутат.
Особливо радують дві строки. Перша – це одіозна \”матеріальна допомога- 35 тисяч гривень просто для того, щоб комфортно відпочити.
Ці 35 тисяч – додатково до 25 тисяч зарплати, яка продовжує \”капати\” під час відпустки. Причому 5 000 вартості депутатської путівки в санаторій додатково покриє і сама Верховна Рада з коштів бюджету.
Ну а друга – надбавка за інтенсивність. 3 283 гривні помножити на 450 депутатів – виходить півтора мільйона з держбюджету лише за компенсацію \”нелюдських умов праці\” народного обранця.
Особливе обурення викликає те, що в липні, за який депутат отримав цю надбавку за інтенсивність\”, було всього … чотири сесійних дня.
Щоб ви розуміли, як це виглядає – сесійне засідання. Починається вона в 10 ранку, о 12 годині – перерва, потім з 12:30 до 14:00 – ще робота, з 14 до 16 – обід, з 16 до 18 – останній ривок на роботі.
Причому зовсім необов\’язково працювати в сесійній залі – можна просто грати в комп\’ютерну гру, читати \”Таблоїд\”, роздивлятися автомобільні новинки або дивитися телевізор.
У такому режимі, тобто з 5,5 годинниковим робочим днем, депутат працює тільки два дні протягом сесійного тижня, у вівторок і четвер!
Решта два дні – у середу і п\’ятницю – депутат працює тільки з 10 до 14 годин, тобто взагалі половину дня. Ну і, звичайно, тут теж має бути перерва з 12:00 до 12:30.
За такі \”навантаження\” дійсно можна отримати додаткову оплату. Тим більше якщо платять з коштів бюджету. Ну а дійсно, не лікарям ж доплачувати ці гроші за їх \”інтенсивність\”, відзначає журналіст.
Джерело