Ландик має намір просити притулку в Росії

Ландик має намір просити притулку в РосіїЛуганський депутат Роман Ландик, який побив у місцевому ресторані \”Баккара\” Марію Коршунову і затриманий у Краснодарському краї РФ, поки залишається в Росії. Його екстрадиція може зайняти мінімум 40 днів. Про це \”Сегодня\” повідомили в Генпрокуратурі України.

\”Є обов\’язкова процедура екстрадиції, – стверджує високопоставлений співробітник ГПУ. – З прокуратури Луганської області ми очікуємо пакет документів, що підтверджують провину людини (за даними заступника прокурора області Анатолія Горпенюка, він відправлений ще 12 липня. – Авт.). На їх підставі в Генпрокуратуру Росії піде вже наш запит. Він є підставою для перевірки. За її результатами виноситься рішення – екстрадувати або відмовити. На виконання зазначених формальностей відводиться до 40 доби, протягом яких людина перебуває під вартою. Але цей термін може бути продовжений. Прискорити або сповільнити процес неможливо. А наш запит до Росії ще не відправлявся\”.

В УВС Краснодарського краю повідомили, що Ландик дійсно знаходиться в одному з ізоляторів, однак від коментарів відмовилися, мотивувавши вказівок керівництва. \”Справа дуже делікатна, і ще невідомо, чим закінчиться\”, – сказала співробітниця прокуратури краю. Вона відмовилася відповідати на запитання щодо умов тримання Ландика і місцезнаходження його дружини.

З неофіційних джерел стало відомо, що Ландик планує звернутися або вже звернувся до російської влади з проханням про надання йому політпритулку. \”Таке право у нього є, кажуть у ГПУ. – Але справа про побиття Коршунової вже набуло серйозний резонанс, і малоймовірно, щоб Ландику пішли назустріч\”.

Нагадаємо, Роман Ландик під час відпочинку в ресторані побив дівчину, яка сиділа за одним столиком. Подія зафіксовано на відео, ролик опубліковано в інтернеті.

Постраждала 20-річна дівчина зараз перебуває в неврологічному відділенні одного з луганських лікарень. В неї струс мозку й удари.

Ландик є сином нардепа Володимира Ландика (фракція Партії регіонів).
Джерело