Парламент визнав Росію агресором та окупантом

Парламент визнав Росію агресором та окупантомВерховна Рада України ухвалила в цілому законопроект № 7163 про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях. “За” проголосували 280 народних депутатів.

«Це ключове рішення у подальшому протистоянні російській збройній агресії та відновленні територіальної цілісності України, – зазначив народний депутат України, голова Чернівецької територіальної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Іван Рибак.

В документі перелічуються принципи міжнародного права, статуту ООН і документи, які порушила Росія, здійснивши збройну агресію та анексію українських територій. Вказана чітка дата агресії Росії – 20 лютого 2014, коли були зафіксовані перші активні дії та ідентифікація російської армії в зв’язку з анексією.
«Спираючись на Женевські конвенції, саме на Росію, як на окупанта, ляже відповідальність за утримання захоплених територій. Чітка фіксація порушень принципів міжнародного права та Статуту ООН дозволить вимагати від Росії відшкодування збитків, заподіяних нашій державі, в міжнародних інстанціях. В редакції Закону чітко визначено поняття «російська окупаційна адміністрація», що покладе край використанню назв псевдореспублік на всіх рівнях, в тому числі у ЗМІ, що стане важливим доповненням у контрпропагандистській боротьбі», – прокоментував парламентар.

Окрім того, у законі юридично вирішено питання використання Збройних Сил України – зафіксовано право України на самооборону відповідно до 51 статті Статуту ООН. Тобто зникають будь-які законодавчі колізії, що посилює правовий захист військовослужбовців під час виконання бойових завдань.
Зокрема, документ прирівнює анексований Крим до тимчасово окупованих частин Луганської і Донецької областей.

«В подальшому це допоможе у поверненні Криму під юрисдикцію Україні і відновленні суверенітету на всій території нашої держави, а також сприятиме продовженню санкцій і тиску міжнародної спільноти на Росію.

Закон чітко визначає першочерговий пріоритет – звільнення територій та відновлення прав і свобод громадян. До повного виконання цих вимог, жодних подальших кроків в реінтеграції, включаючи вибори органів місцевого самоврядування на окупованих територіях не відбуватиметься

Закон втілив чітку і послідовну стратегію Президента України щодо відновлення миру і територіальної цілісності. Попри неодноразові заклики популістів та зрадників про необхідність відмежуватись від цих територій, Гарант має непохитну позицію: Україна не здасть жодного метра ворогові і не відгородиться від своїх громадян на користь терористам та окупантам!

Створюється нова вертикаль військового управління для ефективного використання Головнокомандувачем та Генштабом для загального безпосереднього керівництва усіма військовими формуваннями України для захисту території», – додав Іван Рибак.