Підприємця зобов’язано повернути управлінню освіти райдержадміністрації майже 2 млн грн за поставлені «шкільні автобуси»

Господарським судом Чернівецької області задоволено позов заступника прокурора області до управління освіти Хотинської райдержадміністрації та фізичної особи-підприємця про визнання недійсними результатів відкритих торгів та договору поставки двох шкільних автобусів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернівецької області.

Встановлено, що тендерним комітетом управління освіти Хотинської райдержадміністрації визнано переможцем торгів щодо закупівлі двох шкільних автобусів приватного підприємця попри те, що на момент подання пропозиції та укладення договору у підприємця не було в наявності вказаних транспортних засобів. Крім того, повний пакет документів тендерної пропозиції переможця був дозавантажений в електронну систему закупівель вже після початку аукціону.

Проте, за результатами проведеної закупівлі між управлінням освіти Хотинської райдержадміністрації та фізичною особою-підприємцем було укладено договір поставки, згідно якого постачальник зобов’язався поставити та передати у власність замовника 2 шкільні автобуса загальною вартістю   майже 2 млн грн.

Однак, поставлені автобуси не відповідали стандартам і технічним вимогам, які визначені Держспоживстандартом України  та були переобладнані з вантажних на пасажирські.

Суд погодився з доводами прокуратури, визнав вказаний договір недійсними та своїм рішенням зобов’язав підприємця повернути управлінню освіти Хотинської райдержадміністрації витрачені кошти.