Більше ніж 5 тис. підприємств в Чернівецькій області можуть залишитись без газу

До кінця травня 2018 року всім підприємствам необхідно було облаштувати свої газові лічильники засобами дистанційної передачі даних. Встановлення нового обладнання, пов’язане з реформуванням ринку природного газу в Україні, а саме переходом на добове балансування. Попри вимоги та терміни прописані в законодавстві, більше ніж 5 тис. підприємств в Чернівецькій області не мають такого обладнання, що унеможливлює відбір природного газу для таких споживачів. Про це інформує ПАТ «Чернівцігаз».

 В травні поточного року всім комерційним споживачам необхідно було завершити облаштування приладів обліку газу засобами дистанційної передачі даних. Облаштування лічильників промислових споживачів засобами дистанційної передачі даних пов’язане із запланованим переходом на добове балансування ринку. Згідно з Кодексом газорозподільних систем воно має бути запроваджене з 1 серпня 2018 року.

Щоденна дистанційна передача даних про обсяги спожитого природного газу впроваджується з метою підвищення рівня достовірності вимірювання об’єму природного газу комерційними вузлами обліку в газорозподільних системах та для забезпечення належної організації добового балансування на ринку природного газу України. Завдяки цьому, споживачі також зможуть закривати свій баланс щодня, а не очікувати завершення місяця, як це відбувається зараз.

Вимоги щодо строків встановлення засобів дистанційної передачі даних містяться в Кодексі газорозподільних мереж, затвердженому ще в 2015 році. До 28 травня 2018 року обладнати лічильники модемами мали компанії, що споживають менш як 10 тис. куб м на рік. Наразі, в Чернівецькій області налічується 4837 – лічильників газу у суб’єктів господарювання та 473 промислових лічильників газу, а це 98,6% від загальної кількості споживачів, що не є побутовими.

«В Законі чітко зазначено, що суб’єкт господарювання, у визначені строки, зобов’язаний здійснити заходи з організації та облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних. Також зазначається, що при порушенні визначених строків, оператор ГРМ («Чернівцігаз») має право застосувати до такого споживача заходи з обмеження розподілу природного газу на його об’єкти», – начальник управління метрології ПАТ «Чернівцігаз» Володимир Аронець.

Частину послуг пов’язаних зі встановленням приладів дистанційного обліку ПАТ «Чернівцігаз» надає безкоштовно. Безкоштовними є технічне завдання, погодження проекту, а також введення в експлуатацію модему та його опломбування. Разом з тим, встановлення обладнання для дистанційної передачі даних є ринковою послугою. Споживач може обрати монтажну організацію та продавця обладнання на власний розсуд.