Назар Горук: Владі байдужі Закон та інтереси людей

Назар Горук: Владі байдужі Закон та інтереси людей  Турбота про українців замінюється політичною доцільністю. Таке враження складається, спостерігаючи за діяльністю влади, у більшості випадків презентованої регіоналами. Це ж стосується і Чернівецької області. Зокрема, останніх подій в обласній раді, де минулого тижня керівництво ОДА, по-суті, здійснило спробу захопити контроль над обласним бюджетом. Приховуючи свої наміри гарними обіцянками щодо збільшення видатків на соціальну сферу, керівник фракції Партії регіонів Георгій Галиць, а згодом і голова ОДА Михайло Папієв, оприлюднюють заяви, у яких звинувачують опозицію у небажанні «поліпшувати життя краян вже сьогодні».

Голосні та пафосні звинувачення з боку влади, однак, розбиваються об низку фактів. По-перше, очільники області могли б поцікавитися чи їх ініціативи не суперечать чинному законодавству. Як виявилося, буковинські регіонали та їх сателіти могли двічі порушити Закон. На щастя, в облраді є опозиція, зокрема фракція Всеукраїнського об’єднання «Свобода», яка «вказала» владним мудрагелям, що намагання узурпувати двома особами обласний бюджет суперечить частині 17 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а також частині 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Цікаво, хто б мав понести відповідальність за порушення діючого законодавства у разі, якщо б запропоновані зміни до бюджету були б прийняті?

По-друге, звинувачення у надмірних «амбіціях і сумнівній політичній доцільності окремих депутатів обласної ради, які зірвали проведення сесії обласної ради» що не дозволило отримати додаткових коштів для бюджетної сфери області, дивно лунає з вуст людини, яка представляє політичну силу, що довела країну до зубожіння, та падіння у всіх міжнародних рейтингах. Дивно, чому питання виділення додаткових коштів на соціальні видатки так гостро постало саме зараз, а не раніше? Невже керівники структурних підрозділів облдержадміністрації «раптово» усвідомили, що освіта, медицина, соціальна сфера потребують додаткових коштів? Чому ці питання не вирішувалися раніше?

По-третє, обласна влада, схоже, вирішила погратися у мовчанку із опозиційними силами. Більшість ініціатив від опозиції, зокрема і ВО «Свобода», ігноруються. Згадаймо низку соціальних пропозицій, за які провладні депутати не бажали голосувати. У цих випадках йшлося про «неправильну» крайову соціальну сферу? Чи варто говорити про політичну доцільність, мовляв, все добре в області має робитися лише регіоналами, іншим – зась? Після численних закликів до згуртування довкола розв’язання проблем мешканців області, крайова влада свідомо шукає та провокує конфлікти, результатом яких є не «покращення вашого життя вже сьогодні», а виключно політична доцільність та владні амбіції кількох осіб.

Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО «Свобода»