
Клімпуш-Цинцадзе привітала рішення чиновників Закарпаття з подвійним громадянством
Крок чиновників Закарпаття, які вирішили написати заяву про звільнення і залишити посади через наявність угорських паспортів, є чесним, заявила віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Клімпуш-Цинцадзе.
“Я сама чиновник і розумію, що не можна служити двом царям або двом державам. Хоча у нас існує законодавча “вилка” щодо подвійного громадянства, закон Про державну службу є однозначним. Тому цей крок чиновників, які мають подвійне громадянство, – принаймні чесний”, – сказала вона, пише Європейська правда.
Клімпуш-Цинцадзе додала, що це той мінімум, який “варто очікувати від державного чиновника”.
Раніше місцеві ЗМІ повідомили, що закарпатські чиновники, які потрапили в базу Миротворця через наявність угорського громадянства, почали писати заяви про звільнення.
Перед цим влада Закарпатської області заявила, що почне перевірки чиновників, які потрапили у базу Миротворця.
У базу Миротворця потрапили українці, які отримали угорські паспорти і громадянство країни. Серед них є чотири депутати і один заступник мера одного з міст Закарпаття. Згодом список був розширений до 500 осіб.
Крім того, сайт вніс главу МЗС Угорщини Петера Сийярто в свою базу через замах на суверенітет і територіальну цілісність України.
В Україні розгорівся скандал навколо видачі угорських паспортів в Берегові Закарпатської області. ЗМІ оприлюднили відео, таємно зняте в консульстві Угорщини, на якому нові угорські громадяни під келих шампанського складають присягу на вірність Угорщині та отримують документи.
Також в консульстві знайомлять з правилами користування паспортом. Зокрема, українським прикордонникам нові угорці мають показувати український паспорт, а угорським – угорський “утлевел” (аналог закордонного паспорта).
Через скандал з видачею украінцям угорських паспортів Україна оголосила персоною нон грата консула Угорщини в Берегові і наказала покинути країну протягом 72 годин.
У відповідь глава МЗС Угорщини Петер Сійярто оголосив про вислання консула України.
Після інциденту Клімкін запропонував почати дискусію навколо питання подвійного громадянства в Україні.