Перший національний відмовився транслювати Форум Об’єднаної опозиції

Перший національний відмовився транслювати Форум Об’єднаної опозиціїКерівництво Першого національного телеканалу України відмовилося здійснювати пряму трансляцію Форуму Об’єднаної опозиції, який відбудеться 12 травня на Михайлівській площі.

Лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк звернувся до генерального директора Національної телекомпанії України Єгора Бенкендорфа із листом, у якому міститься запит на надання ефірного часу на Першому національному телеканалі для прямої трансляції Форуму Об’єднаної опозиції 12 травня з 10.05 до 10.45.

Утім, напередодні Форуму представник керівництва Першого національного телеканалу повідомив прес-службі «Фронту Змін», що в трансляції Форуму відмовлено. На уточнююче запитання про причини такого рішення, він дав зрозуміти, що це не самостійне рішення керівництва каналу, а вказівка «згори».

«Перший національний телеканал України – це державний телеканал, який утримується на кошти платників податків і, за законом, має надавати рівний доступ до інформації про діяльність як влади, так і опозиції», – підкреслюють у прес-службі «Фронту Змін».

УТ-1 здійснював прямі трансляції форуму Партії регіонів «Будуємо нову країну», збори депутатів від Партії регіонів, а також 44-й з’їзд Комуністичної партії України.

«Відмова трансляції Форуму Об’єднаної опозиції є порушенням закону «Про інформацію», який гарантує громадянам право на вільне поширення інформації для реалізації своїх прав і свобод. А також закону «Про телебачення і радіомовлення», яким держава гарантує громадянам реалізацію прав на інформацію, вільне та відкрите обговорення суспільно важливих проблем із застосуванням телебачення та радіомовлення», – зазначають у прес-службі «Фронту Змін».

Новини Партнерів