Суд вирішив не допускати Федорука до розгляду його справи по суті

Суд вирішив не допускати Федорука до розгляду його справи по сутіБільше року обезголовлені Чернівці лише тепер мають всі підстави для обрання нового очільника. Вчора Вінницький апеляційний суд поставив вирішальну крапку не на користь екс-мера, Миколи Федорука.

Судочинці вирішили не допустити його до розгляду справи по суті. Нагадаємо, 31 травня 2011, 42 депутати міськради достроково припинили повноваження міського голови, котрого на місцевих виборах підтримали 63% чернівчан. Опісля чого усунений з посади мер свою правду пішов доводити суду. Та слухати його той не захотів, двічі. А таке усунення Микола Трохимович вважає знищенням місцевого самоврядування, за яким у місто прийшов, на його думку, авторитаризм, а відтак, не забариться і диктатура.

Вочевидь, дива не сталося. Зневірений, утім, не переможений Микола Федорук сьогодні в чудовій формі і з конкретними намірами. Вважає, що відхилення його апеляції Вінницьким судом – це ніщо інше, як відсторонення його персони від українського правосуддя. Загалом М.Федорук програв у судах двічі. Та опускати рук Микола Трохимович не збирається. І дуже вірить, що доживе до того часу, коли в Україні діятимуть закони совісті та справедливості.

– Просто так здаватися я не буду. Я – не злочинець, яким мене зробили 42 моральних виродки, а я називаю їх тільки так. Бо це циніки. І без суда і слідства мене оголосили злочинцем у Чернівцях. Не тільки Бог їм суддя буде…, – сказав Микола Федорук, колишній Чернівецький міський голова.

Тим часом, Микола Трохимович боротиметься з усіх сил, аби написані закони України не тільки знали, а й виконували.

– Ми пройдемо всю процедуру в Україні. Не буде вирішено в Україні – підемо в Європейський суд. Мене просто позбавили як громадянина права оскаржити, розглянути мою справу по суті в суді, сказали: \”Ні, ми прийняли рішення і ти до суду не можеш звертатися\”. Все, – розповів Микола Федорук.

Така судова бездіяльність, яка, на думку Федорука, має місце в державі, лише засвідчує, наскільки Україна є європейською країною і \”дбає\” про кожного свого громадянина.

А найбільшою бідою в ситуації, що сталася в Чернівецькій міській раді більше року тому, Микола Федорук вважає факт, що 42 народних обранця знехтували думкою чернівецької громади. За цим ганебним, на його думку, вчинком, криється політична вигода. Чернівці – стало першим містом, на якому випробували пілотний проект з усунення міського голови, утім, не єдиним.

Якщо підстав відтягувати вибори нового міського голови Чернівців немає, то виникає питання – коли ж вони відбудуться?

Орієнтовну дату днями при зустрічі з журналістами озвучив голова Чернівецької облдержадміністрації, Михайло Папієв. На його думку, все залежатиме від депутатів Верховної Ради і самої сесії. Засідання найближчої завершиться на початку липня.

– Якщо на цій сесії не буде призначено позачергових виборів, то після цього ми можемо констатувати юридичний факт один – що вибори Чернівецького міського голови чи вибори Новодністровського міського голови можуть відбутися лише після виборів Верховної Ради, – зазначив М.Папієв. Тобто, аж у листопаді.

Микола Федорук теж не знає, коли відбудуться вибори міського голови у Чернівцях, зате припускає, чому їх хочуть відтермінувати. – Вибори не проводять по одній простій причині: тому, що сьогодні кандидати від влади з тріском їх програють. І про це прекрасно всі знають, – вважає екс-мер Чернівців.
Джерело