В Україні навіть не криза. Це крах…

В Україні навіть не криза. Це крах...В розпал літніх відпусток Микола Янович Азаров лякає міністрів і співвітчизників світовою економічною кризою і небезпечними рішеннями, до яких наближаються Сполучені Штати Америки і Європейський Союз. У перекладі з чиновницької мови це означає, що саме світовими проблемами пояснюватимуть Азаров і компанія грядущі економічні проблеми країни. А в тому, що криза буде, я не сумніваюся. Але не світовий. Криза, як і минулого разу, буде перш за все українською. І обумовлена вона наступними причинами.

1. Стійка нездатність – і небажання – президента, що діє, виконувати свої обов\’язки. Віктор Янукович зосереджений виключно на власному – і родинному – облаштуванні в завойованій їм країні, на всіх цих Межигір’ях, вертольотах і іншій дурні. І поводиться як типовий африканський президент 60-х-70-х років минулого століття, що просто не має часу на державні справи в клопоті про мисливські будиночки і унітази з діамантами.

2. Некомпетентність уряду і його невміння відповідати на виклики нового часу. Уряд укомплектований чиновниками «старого режиму», такими, як Азаров – або сповна сучасними олігархами, зайнятими лобіюванням інтересів власного бізнесу. Цей симбіоз практично паралізує діяльність виконавчої влади і здорожує до безумства навіть розумні її наміри і проекти – якщо такі є.

3. Тотальна корумпованість влади. Якщо скромний чиновник Волга, далекий від «справжніх» олігархів і «справжніх» грошей, бере по півлимона, то скільки беруть останні? Навіть і думати не хочеться, але ця корумпованість повністю паралізувала економічні можливості середнього і дрібного бізнесу і поставила під питання самовиживання населення.

4. Сировинний характер бюджетоутворюючих галузей економіки, що робить Україну повністю залежною від світової кон\’юнктури, – що дійсно погіршується із-за несприятливих тенденцій в економіці країн Заходу.

5. Погіршення стосунків із Заходом через авторитарні тенденції в політиці, перш за все через процес над Тимошенко. У цій ситуації кредитування країни під великим питанням, а грошей в уряду немає.

6. Погіршення стосунків з Росією через небажання Януковича здавати власність Путіну і російським олігархам. У цій ситуації розраховувати на домовленості за газовою ціною не доводиться, а після її збільшення виживаність бюджетоутворюючих галузей економіки під питанням.

7. Деградація силових структур. Прокуратура і суди використовуються як важелі для вирішення політичних проблем і бізнесу-розборок, СБУ перетворилася на частину холдингу Валерія Хорошковського. Армія в цій країні – військо жебраків.

8. Повна і свідома незацікавленість чиновників у виправленні ситуації. Янукович зайнятий вертолітними майданчиками, його найближче оточення – компрометацією «тата» на Заході і в Москві з метою зайняти його місце, середнє коло – компрометацією найближчого оточення в очах «тата» з метою зайняти місце ближнього кола. З посиленням кризисних тенденцій всі ці павуки в банці почнуть стріляти і садити один одного – власне, із затримання Волги все і почалося.

9. Відсутність координації дій між урядом і Національним банком і прагнення кожною із сторін дотримватися перш за все корпоративних, а не державних інтересів. Схожа ситуація спостерігалася, як відомо, і за Ющенка, з тією лише маленькою поправкою, що Ющенко був банкіром і хоч би розумів, що відбувається довкола нього.

10. Дезорієнтірованность основної маси населення, що розчарувалася у владі, але такої що ще не бачить альтернатив тому, що відбувається , і все так само патерналістськи налаштвоаною – що робить неможливим проведення хоч якихось серйозних реформ.

Це навіть не криза. Це крах…

Віталій Портніков
Джерело lb.ua
Переклад – газета \”Час\”