Суди над політв’язнями тривають

Суди над політв’язнями тривають14 червня у Запоріжжі відбулося чергове судове засіданні у справі щодо відпилення голови пам’ятника катові українського народу Сталіну. По справі проходять дев’ятеро тризубівців. Опісля тримісячного утримання під вартою, у квітні 2011 року їх було звільнено на поруки народних депутатів.
Комуністи кажуть, що тризубівці завдали їм шкоди на майже 400 тисяч гривень. На минулому засіданні суд ухвалив рішення про вилучення у місцевого обкому компартії оригіналів бухгалтерських документів, які підтверджують збиток у 374 тисячі гривень. Та й на теперішнє засідання комуністи документів не надали, мотивуючи відмову відсутністю керівника.
Як повідомили нам у Центральному Проводі «Тризуба», суд ще раз зобов’язав Запорізький обком КПУ надати всі бухгалтерські документи, що підтверджують зазначені збитки. А також дозволив незалежним експертам дослідити документи, будівельну вартість пам’ятника і надати свої висновки. До наступного судового засідання, котре відбудеться 11 липня, суд вирішив долучити всіх, хто мав причетність до встановлення пам’ятника.
Нагадаємо, що ще троє тризубівців перебувають у СІЗО Запоріжжя. Це Ігор Загребельний, Артем Циганюк та Віктор Давиденко (на світлині). Їх обвинувачують у підпалі офісів КПУ і Партії регіонів у 2009 році.
***
20 червня відбудеться чергове судове засідання у справі активіста Податкового майдану Сергія Костакова. Нагадаємо, в СІЗО чоловік перебуває вже майже півроку. Змінювати міру запобіжного заходу суддя вперто не хоче. Навіть за заставу в розмірі нібито завданої ним шкоди.
Надія ВІРНА

Новини Партнерів