У Європарламенті розклали плакат \”Юлі – волю\”

У Європарламенті розклали плакат "Юлі - волю"У Європарламенті розпочалися дебати щодо ситуації зі справою Юлії Тимошенко та її впливу на українсько-європейські відносини.

На засіданні присутні дочка прем\’єра Євгенія Тимошенко та заступник голови партії \”Батьківщина\” Григорій Немиря.

Після оголошення обговорення, у залі Європарламенту депутати розклали плакат англійською мовою \”Freedom for Julia\”, що перекладається як \”Юлі Волю!\”

Єврокомісар Штефан Фюле на початку засідання заявив про занепокоєння перенесенням розгляду касації у справі Тимошенко.

\”Що стосується дотримання законних прав Тимошенко, український касаційний суд оголосить рішення в справі Тимошенко наприкінці червня, а Європейський суд з прав людини може прийняти рішення тільки після цього\”, – сказав він.

\”Це також стосується справи Юрія Луценка, який також подав апеляцію на його вирок. Всі майбутні суди мають дотримуватися положень нового КПК і таким чином забезпечити рівність сторін, прав захисту і звинувачення, та працювати без попереднього ув\’язнення\”, – додав Фюле.

\”Ми очікуємо від України прогресу\”, – додав він і назвав кроком вперед прийняття Кримінального процесуального кодексу.

\”Однак Тимошенко та інші жертви політично вмотивованого правосуддя вже засуджені\”, – додав він і наголосив на необхядності реформування Кримінального кодексу.

Фюле також наголосив, що важливими також є майбутні вибори до парламенту.

\”Вибори будуть важливим тестом. Ми слідкуватимемо за компанією і виборами дуже уважно. Вибори свідчитимуть, чи хоче Україна відповідати європейським очікуванням\”, – додав він.

Він ще раз підкреслив, що подальше просування відносин з Україною залежатиме від відмови України від \”вибіркового правосуддя\”, проведення чесних виборів та здійснення реформ.

Українська правда