У 2018 році поліція затримала 14 «злодіїв у законі», 11 з них видворені з України – Роман Осуховський

Представники цієї категорії використовуються спецслужбами Росії як інструмент гібридної війни – для дестабілізації криміногенної обстановки в Україні. Крім того, підрозділи кримінальної поліції задокументували діяльність більше 20 банд та майже 30 організованих груп і злочинних організацій з міжрегіональними і транснаціональними зв’язками. Сума збитків, завдана діяльністю ОЗГ, склала майже 194 мільйони гривень. На майно злочинців вартістю 170 мільйонів гривень накладено арешт.

Про це начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Роман Осуховський повідомив 1 лютого у Харкові в рамках наради, присвяченої підбиттю підсумків діяльності підрозділів блоку кримінальної поліції. Захід відбувся під головуванням першого заступника Голови Національної поліції України В’ячеслава Аброськіна.

За словами Романа Осуховського, на території держави постійно проживають близько 20 так званих «злодіїв у законі», які намагаються впливати на криміногенну обстановку в Україні.

«Не слід забувати, що спецслужби Росії використовують цей інструмент гібридної війни. Представники цієї категорії, виконуючи завдання своїх кураторів, діють в інтересах країни-агресора, дестабілізуючи у нас криміногенну ситуацію», – зазначив Роман Осуховський.

Він також повідомив, що у 2018 році поліція затримала на території України 14 «злодіїв у законі», тоді як у 2017 році були затримані 11 осіб цієї категорії. Більшість кримінальників були затримані у столиці і видворенні за межі України.

За словами Романа Осуховського, упродовж минулого року органи та підрозділи поліції задокументували діяльність 258 організованих груп та злочинних організацій (ОЗГ та ЗО). Цей результат на половину вищий за аналогічний показник 2017 року, оскільки тоді було викрито діяльність 172 ОЗГ та ЗО.

Крім того, поліція виявила більше тисячі учасників цих ОЗГ. Їх викрито в учиненні понад двох тисяч злочинів. Відтак до суду були направлені 258 кримінальних проваджень стосовно організованих груп та злочинних організацій.

Серед злочинів, інкримінованих учасникам організованих груп, найбільше кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотиків (633), а також шахрайств (299).

Водночас підрозділи кримінальної поліції задокументували упродовж року діяльність 23 організованих груп та злочинних організацій з міжрегіональними зв’язками та ще 5 – із транснаціональними зв’язками. Також оперативники виявили 20 злочинних груп, сформованих на етнічній основі.

Усього правоохоронці зафіксували майже три тисячі злочинів, вчинених іноземцями на території України упродовж минулого року. Серед них – 39 убивств, більше тисячі крадіжок, 200 грабежів, понад 90 розбої та понад 20 вимагань.

«З резонансних злочинів, учинених у складі організованих груп та злочинних організацій, розкрито 14 умисних вбивств, з яких одне – на замовлення. Крім того, розкрито 66 розбоїв, 10 грабежів, 31 вимагання, 10 злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, та один факт захоплення заручників. Також розкрито 13 викрадень автомобілів та 6 злочинів, учинених з використанням комп’ютерних мереж. Загалом поліцією викрито діяльність понад 20 банд», – зазначив Роман Осуховський.

За його словами, сума збитків, завданих діяльністю організованих груп, склала майже 194 мільйонів гривень. 38 мільйонів з цієї суми вже відшкодовано. Крім того, накладено арешт на майно злочинців вартістю на 170 мільйонів гривень.

 

Департамент комунікації

Національної поліції України

 

© Офіційний сайт Національної поліції: https://cv.npu.gov.ua/news/publichna-bezpeka-ta-poryadok/u-2018-roczi-policziya-zatrimala-14-zlodijiv-u-zakoni-11-z-nix-vidvoreni-z-ukrajini-roman-osuxovskij/