Влада намагається зірвати мітинг Об’єднаної опозиції «За мову! За Батьківщину!» 5 червня

Влада намагається зірвати мітинг Об’єднаної опозиції «За мову! За Батьківщину!» 5 червняПеревізникам із кількох областей забороняють їхати до Києва на мітинг Об’єднаної опозиції «За мову! За Батьківщину!», що відбудеться біля Верховної Ради 5 червня, а депутатам місцевих рад погрожують кримінальною відповідальністю за «можливі провокації» у столиці.

Активістам та депутатам місцевих рад від політичних сил Об’єднаної опозиції «Батьківщина» перешкоджають у виїзді до Києва для участі в мітингу проти владного закону про мови. Зокрема, перевізникам із кількох областей повідомляють про можливі проблеми з в’їздом до столиці.

Як стало відомо центральному виборчому штабу Об’єднаної опозиції, з боку органів внутрішніх справ надійшли вказівки зупиняти автотранспортні засоби, які везтимуть людей до Києва на мітинг.

Також ще 1 червня на засіданні президії Львівської облради було ухвалено рішення провести 5 червня виїзну позачергову сесію біля Верховної Ради України. Проте сьогодні депутатів обласної ради від партій Об’єднаної опозиції намагаються залякати кримінальною відповідальністю за участь у можливих провокаціях у Києві, мотивуючи це тим, що в столиці вже розпочалися заходи до Євро-2012

Об’єднана опозиція «Батьківщина» заявляє, що єдиними провокаторами в Україні є Партія регіонів на чолі з президентом Януковичем, які своїм антидержавним законом «Про мови» вкотре намагаються розколоти країну. При цьому вони цинічно прикриваються турботою про міжнародний авторитет України в очах іноземних уболівальників Євро-2012, хоча самі зробили все, щоб цей авторитет знищити.

Ми розуміємо, що влада здатна на будь-які кроки, аби залякати українців і зірвати мітинг Об’єднаної опозиції. Проте ми переконані, що їй це не вдасться. Разом ми не допустимо антинародного мовного закону.

Із регіонів, де влада заборонить виїздити автобусам, люди дістануться до Києва власним транспортом.

Нагадаємо, у вівторок, 5 червня, о 09:00 біля будівлі Верховної Ради розпочнеться мітинг Об’єднаної опозиції «За мову! За Батьківщину!» проти ухвалення парламентом законопроекту «Про засади державної мовної політики».