На Буковині 60% членів дільничних комісій подані партіями, яким соціологи обіцяють подолання бар’єру

ВО «Батьківщина», «Слуга народу», «Опозиційний блок – За життя» та «Європейська солідарність» стали лідерами за поданнями до складу дільничних виборчих комісій. Про це повідомляє прес-служба чернівецького Комітету виборців.

Експерти КВУ проаналізували надані окружними комісіями дані та виявили, що найбільшими «кадровими донорами» для дільничних комісій стала четвірка партій, яким соціологи прогнозують подолання виборчого бар’єру.

Всього у виборчих округах Буковини створено 563 виборчих дільниці, на яких голосування та інші процедури забезпечуватимуть 7140 членів виборчих комісій. Із них 4262 члени (59,7%) призначенні за поданнями від «Батьківщини», «Слуги народу», «Опозиційний блоку – За життя» та «Європейської солідарності». А оскільки законодавство вимагає при розподілі 1688 керівних посад (голів, їхніх заступників та секретарів) враховувати принцип пропорційності, то ці сили сукупно отримали 1082 такі посади, що складає 64%.

Аналіз також показує, що партії по-різному користалися своїм правом взяти участь у формуванні персонального складу комісій. Оскільки чинне законодавство дає певну перевагу партіям, що мають парламентські фракції, то найбільш повно нею скористалося ВО «Батьківщина». Батьківщинівці в усіх округах зробили подання від імені партії, від фракції, а також від своїх кандидатів-мажоритарників (окрім 201 округу). Таким чином, ця політична сила отримала 1558 членів ДВК (21,8%), а також 394 керівні посади (23,3%).

Друге місце за кількістю делегованих членів комісій здобула «Слуга народу», яка не оминула практично жодної комісії своїми поданнями від імені партії та кандидатів і таким чином вийшла на показник в 1116 членів (15,6%) та отримала 289 керівних посад (17,1%).

«Опозиційний блок – За життя» завдяки тому, що не робив подання від фракції та кандидатів у 201 та 202 округах та від фракції у 204 окрузі, отримав третє місце. Всього від цієї сили на дільницях працюватиме 851 член (11,9%), із яких 213 осіб на керівних посадах (12,6%).

«Європейська солідарність» ж в усіх округах обрала тактику подань виключно від фракції, що в результаті дало їй 737 членів (10,3%) та 186 керівників (11%).

Інші 2278 членів дільничних комісій (40,3%) делеговані на посади спільними зусиллями семи партій, що робили подання від себе чи своїх кандидатів («Народний фронт», РПЛ, «Свобода», «Самопоміч», «Сила і честь», «Опозиційний блок» та Аграрна партія), та семи самовисуванців – А.Безбородько та М.Федорук (201 округ), І.Рибак та О.Фищук (202 округ), І.Семенюк та Г.Тіміш (203 округ), М.Бурбак (204 округ).

Інформує ЧОГО комітет виборців.