Наступ на свободу слова в Чернівецькій міській раді. А рада каже, що то журналісти винні ОНОВЛЕНО

Наступ на свободу слова в Чернівецькій міській раді. А рада каже, що то журналісти винні ОНОВЛЕНОДепутати більшості у Чернівецькій міськраді перешкоджають журналістам виконувати свої професійні обов’язки
Під час сесії Чернівецької міської ради 28.07.2011 депутати намагалися усунути з залу оператора з камерою. Наразі в Черніецькій міській раді розбирають це питання і готують відповідь на ситуацію, що склалась.
Як розповів нам Вадим Пелех з котрим був оператор, інцидент стався після перерви, коли у сесійному залі депутатські ряди значно поріділи. Можливо, саме тому депутати провладної більшості висловили незадоволення, що хтось спостерігає за їхньою діяльністю. Спочатку депутат М.Гаєвська (екс Фронт Змін) намагалася з’ясувати, який ЗМІ представляє журналіст та стала обдзвонювати керівників місцевих телеканалів – хто прислав на сесію оператора? Далі у своєму виступі на сесії вона запропонувала видалити з залу камеру. Коли власкор НРКУ повідомив їй, що оператор працює з ним – кореспондентом акредитованої у раді радіокомпанії, депутат пригрозила, що зараз зателефонує керівництву журналіста, з’ясувати, чи направляли його висвітлювати сесію.
Тут же у залі депутат В.Штефуряк намагався вихопити з рук оператора відзняту відеокасету. Після того, як втрутився В.Пелех, депутати В.Штефуряк та М.Клим почали допитуватися, чи є у групи дозвіл на зйомку.
Журналісти вважають такі дії представників депутатського корпусу неприпустими. Хочемо нагадати, що лише кілька місяців тому перерва в онлайн-трансляції сесії міської ради була сприйнята і частиною журналістів, і депутатами ПР як перешкоджання свободі слова тодішнім мером М.Федоруком. А сьогодні депутати уже самі демонстративно не бажають, щоб їх продуктивна діяльність стала об’єктом висвітлення у ЗМІ.
Зараз журналісти вивчають можливість звернення щодо ситуації, яка сталася, первинні організації Національної спілки журналістів України та Незалежної Медіапрофспілки.
Принагідно хочемо нагадати про статтю 171 ККУ, яка передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Офіційна заява Чернівецької міської ради

Міська рада не перешкоджала професійній діяльності журналістів

Вчора на сайті однієї з чернівецьких газет з’явилася інформація, яка одразу була розтиражована всеукраїнськими електронними ЗМІ, про те, що під час чергової сесії Чернівецької міської ради 28 липня 2011 року депутати намагалися перешкоджати роботі журналістів.
З цього приводу сектор інформації та зв’язків з громадськістю міської ради офіційно повідомляє, що ця інформація не відповідає фактичним обставинам.
Так, під час роботи сесії депутат Марина Гаєвська поцікавилася чому у сесійній залі присутній чоловік, який протягом тривалого часу веде відеофіксацію сесії, і при цьому не є працівником жодного засобу масової інформації.
Чоловік спершу назвався оператором МТРК «Чернівці», але коли з’ясувалося, що він не є співробітником цієї телерадіокомпанії, змінив свою думку і повідомив, що веде відеозйомку за дорученням власного кореспондента Національного радіо у Чернівецькій області. При цьому, оператор вів себе досить зухвало, відмовившись показувати посвідчення, не зміг пояснити навіщо для радіорепортажу потрібне відео, і після цього втік з сесійної зали.
Виходячи з наведеного, заявляємо, що міська рада не перешкоджала професійній діяльності журналістів, адже згада особа, яка проводила відеозйомку під час 10-ї сесії, не підтвердила свій статус співробітника ЗМІ.

Новини Партнерів