Колишній голова НАК \”Нафтогаз України\” Олег Дубина стверджує, що саме за участі попереднього Президента країни Віктора Ющенка Україна закуповувала природний газ в Росії за посередництвом компанії \”Росукренерго\”.
\”Так, я думаю, що тоді це було політичне рішення, яке приймав Віктор Андрійович, нехай він про це розповість\”, – сказав Олег Дубина під час свого допиту на судовому засіданні з розгляду кримінальної справи Юлії Тимошенко щодо газових угод 2009 року.
За його словами, йдеться про угоду, підписану між \”Росукренерго\”, російським ВАТ \”Газпром\” та НАК \”Нафтогаз України\”. На думку Олега Дубини, саме ця угода призвела до скасування прив’язки формування ціни на газ для України до ставки його транзиту, закріпила незмінність тарифної ставки на транспортування природного газу територією України, а також скасування можливості закупівлі Україною альтернативного природного газу в Узбекистані та Туркменістані. \”В цій угоді щонайменше три зла\”, – вважає він.
Екс-голова \”Нафтогазу\” також повідомив, що декілька разів зустрічався з українськими акціонерами компанії \”Росукренерго\”. \”Я зустрічався з ними три рази в кабінеті Віктора Андрійовича, і два рази – у Балоги (голова Секретаріату Президента Віктора Ющенка)\”, – сказав Олег Дубина, тим самим підтвердивши існування зв’язку колишнього керівника держави з компанією \”Росукренерго\”.
Свідок також додав, що закупівля 11 мільярдів кубічних метрів газу, який на той час належав компанії \”Росукренерго\”, була вимогою російської сторони. \”Мене дивую, що після підписання цієї угоди російська сторона почала стверджувати, що це було нашою ініціативою\”, – додав він.
Крім того, Олег Дубина повідомив, що не можна було затягувати підписання газових угод з Росією в умовах припинення транзиту російського природного газу до європейських країн. \”Це треба було робити невідкладно\”, – зазначив він.
Олег Дубина також спростував твердження Генеральної прокуратури про нанесення збитків НАК \”Нафтогаз України\” і компанії \”Укртрансгаз\” внаслідок підписання у 2009 році газових угод. \”2,6 мільярдів – це консолідований облік прибутку компанії \”Нафтогаз України\”, – уточнив він.