Старовинні книги та монети залишаться в Україні

Спробу вивезення раритетних видань та старовинних монет попередили співробітники Чернівецької митниці ДФС.

35-річний громадянин України, який разом з водієм легковика прямували в приватних справах з України до Болгарії через пункт пропуску «Порубне-Сірет», для проходження митного контролю обрали смугу руху “зелений коридор”, чим засвідчили, що не перевозить обмежені або заборонені до перевезення предмети або цінності – інформує Чернівецька митниця.

При візуальному огляді громадяни пред’явили особисті речі (коробки, валізи та сумки). Згідно рішення митного органу транспортний засіб та громадяни були переведені на смугу руху “червоний коридор”.

Під час здійснення митних формальностей виявлено не заявлені та не пред’явлені до митного контролю, приховані від митного контролю 12 творів друку. 10 книг знаходились в середині картонної коробки з маркуванням «Плитка керамічна». Ще дві книги, попередньо замотані в поліетиленовий пакет чорного кольору, разом з монетами, запакованими в конверт, було приховано в коробці серед особистих речей.

Виявлені твори друку, датовані 1900-1938р.р., та дві монети, одна з яких  1898 р.в., підпадають під дію Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» й можуть бути вивезені за межі митної території України на підставі свідоцтва на право вивезення культурних цінностей. Ніяких документів на право їх переміщення через митний кордон України громадянин не надав.

  Таким чином, вчинено, дії спрямовані на незаконне переміщення через митний кордон України товарів у спосіб, що  утруднює їх виявлення, та шляхом надання одним товарам вигляду інших.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 1 статті 483 Митного кодексу України. За вказаним фактом буковинськими митниками складено протокол про порушення митних правил, предмети правопорушення вилучено.