Понад 150 тисяч українців підписалися під судовим позовом проти президента. В тому числі понад 4 тисячі буковинців.

Понад 150 тисяч українців підписалися під судовим позовом проти президента. В тому числі понад 4 тисячі буковинців.Станом на ранок 1 серпня 157 390 осіб долучилися до судового позову проти президента Януковича рамках всеукраїнської акції Об’єднаної опозиції «Батьківщина» «Україна проти Януковича».

Окрім цього, підписами під листівками «Україна проти Януковича» акцію підтримали 283 509.

Про розгортання акції «Україна проти Януковича» Об’єднана опозиція «Батьківщина» оголосила 16 липня. Вона звертається до Вищого адміністративного суду України з позовом проти президента Януковича. Позивачем від імені Об’єднаної опозиції є Арсеній Яценюк. Кожен може приєднатися до цього позову в якості третьої особи.

Для збору підписів на вулицях міст у всіх регіонах України встановлено інформаційні намети Об’єднаної опозиції.

Влада намагається перешкодити збору підписів. Так, 18 липня у Харкові представники міськвиконкому пішли «в рукопашну» на намети «Україна проти Януковича». Директор департаменту зі взаємодії з правоохоронними органами міськради Валентин Топчій власноруч намагався зламати намет, відштовхував учасників акції. Після цього кілька десятків міліціонерів почали затримувати активістів.

На Київщині, зокрема у Боярці та Іванкові, влада через суд забороняла встановлювати інформаційні намети. У Кагарлику намет, в якому збирали підписи про приєднання до судового позову проти Януковича, розтрощили працівники КП «Міськрембудсервіс» на чолі з директором цього підприємства М. Стеценком.

Після розгортання акції «Україна проти Януковича» на Донеччині податкова міліція розпочала обшуки на підприємстві, яке належить родині Олександра Ярошенка, голови Донецького штабу Об’єднаної опозиції «Батьківщина». Наступного дня після старту акції на Буковині невідомі встановили спостереження за головою Чернівецького виборчого штабу Об’єднаної опозиції Максимом Бурбаком. Всі його пересування відбуваються в супроводі автомобілю, із якого невідомі особи проводять несанкціоновану фотозйомку.

Незважаючи на це, збір підписів під судовим позовом проти президента триває у всіх регіонах України.

Про це повідомляє прес-служба Політичної Партії \”Фронт Змін\”.

Також як нам повідомили в обласному осередку \”Фронту Змін\” наразі на Буковині таких заяв вже є понад чотири тисячі, але ця цифра не остаточна, адже люди продовжують надсилати заяви.