Михайлішин розпочав офіційну виборчу кампанію засобами медійного адмінресурсу та чорного піару – ОПОРА

Михайлішин розпочав офіційну виборчу кампанію засобами медійного адмінресурсу та чорного піару - ОПОРАЧернівчанам про остаточне рішення секретаря Чернівецької міської ради регіонала Віталія Михайлішина взяти участь у виборах стало відомо через статтю у комунальній газеті «Чернівці». Публікація «Вибори 2012: На старт! Увага! Руш!» в номері від 02 серпня окрім вихваляння Віталія Михайлішина містить елементи «чорного піару» проти його головного опонента – Миколи Федорука. Сам факт та зміст такої публікації чітко лягає в поняття «Медійного адміністративного ресурсу – використання підконтрольних органам державної влади і місцевого самоврядування ЗМІ в інтересах конкретних партій чи політиків».

На першій же сторінці 31 номеру газети «Чернівці» від 02 серпня не може не привернути увагу читача публікація під назвою «Вибори 2012: На старт! Увага! Руш!», основний текст якої займає всю третю газетну сторінку. Важко вибрати якийсь конкретний абзац для цитування, адже вся стаття за авторства Андрія Тисовського – це вихваляння секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина на фоні його рішення балотуватися до парламенту.

Цитата: «Прийняв рішення балотуватися до парламенту секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин. Молодий та енергійний керівник за останні пів року здобув прихильність значної кількості чернівчан. На його користь говорять ті конкретні справи, які були зроблені за його безпосередньої участі: закупівля сучасного обладнання для лікарень, постійна турбота про малозабезпечені верстви населення, ремонти у школах, відкриття дитячих садочків і багато чого іншого. В той же час він зрозумів, як важко «вибивати» бюджетні кошти… Саме тому Віталій Михайлішин і прийняв рішення йти до парламенту – для того, щоб звідти допомагати рідним Чернівцям…».

Окрім того публікація містить елементи «чорного піару» проти іншого кандидата на 201 виборчому окрузі Миколи Федорука, якого висунула Об’єднана опозиція. Нагадаємо, що Микола Федорук – бувший міський голова міста Чернівці, якого ще весною 2011 року депутати міської ради позбавили повноважень, внаслідок чого фактичне управління містом перейшло до команди секретаря Віталія Михайлішина .

Цитата: «Постає питання і про сьогоднішні можливості Миколи Трохимовича. Якщо той же Михайлішин йде на вибори у складі потужної команди, яка здатна розв’язувати проблеми чернівчан на будь-якому рівні, то вплив пана Федорука на процеси у місті й державі об’єктивно обмежений».

І на завершення автор приводить стислу біографію головного опонента Віталія Михайлішина: «Микола Федорук – екс-мер Чернівців, полковник СБУ у відставці… Працював, переважно, у комсомольських та партійних органах. З 1987 по 1994 рр. – другий секретар Першотравневого райкому КПРС. У 1994-2011 рр. – мер Чернівців. З квітня 2011 року – безробітний. Вдруге одружений, дітей не має».

Дісталося в статті ще одному потенційному супернику Віталія Михайлішина – Віктору Королю: «Отримавши депутатський мандат від чернівецької громади, він покинув місто, і наразі навідується сюди дуже рідко».

Газета «Чернівці», яка є складовою частиною комунального підприємства «Інформаційно-видавничий центр «Чернівці», у квітні місяці потрапила у скандал. Депутати Чернівецької міської ради своїм рішенням від 26 квітня 2012 надали «фінансову підтримку КП «Інформаційно-видавничий центр «Чернівці» – 350000 грн» . Фактично ці гроші пішли на передплату комунальної газети для соціально вразливих верств населення міста Чернівці. І тепер, зробивши передплату замість, а можливо й всупереч бажання, частини чернівчан, Віталій Михайлішин отримав, як мінімум, доступ до поштових скриньок цих чернівчан.
Факти, описані вище, дають підстави вважати, що подібна практика лягає в поняття «Медійного адміністративного ресурсу – використання підконтрольних органам державної влади і місцевого самоврядування ЗМІ в інтересах конкретних партій чи політиків».

Джерело – сайт Чернівецького представництва ГМ \”ОПОРА\”

peredplata