Уже чотири області визначили російську регіональною. Буковина наступна?

Уже чотири області визначили російську регіональною. Буковина наступна?Сьогодні вже четверта область рішенням сесії обласної ради надала російській статус регіональної. Так, Херсонська область долучились до Луганської, Одеської, Дніпропетровської областей, які вже прийняла такі рішення. Нагадаємо, що регіонали не вбачають потреби надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, крім російської.

«46 мільйонів людей розуміють дві мови: російську й українську. Не болгарську мову, не угорську мову, не румунську мову, не єврейську мову, ідиш, чи іврит, я не знаю як там. Ці мови розуміє лише купка людей. Ми говоримо про дві мови, які розуміє увесь народ», – сказав депутат-регіонал Чечетов.

Тобто, румунській мові регіональний статус не світить.

А на заяву Чечетова відреагував нардеп Геннадій Москаль:

Москаль: “Чечетов від мавпи відійшов, а в нормальну людину ще не перетворився”

– Партії регіонів слід заткнути рота своєму парламентському диригенту Чечетову, котрий постійно компрометує свою політичну силу, – вважає нардеп Геннадій Москаль. – Однак якщо подачі на зразок “розвели, як котят” показують загальний рівень “регіонів” і їхні методи політичної боротьби, то заяви про “єврейську мову, ідиш чи іврит, я не знаю, як там”, і про “купку людей, які розуміють болгарську, угорську, румунську мови” – це вже компрометація України в очах міжнародного співтовариства. Називати носіїв цих мов “лише купкою людей” жоден серйозний політик собі не дозволить, оскільки це нагадує Німеччину часів 33-го року, коли нацисти ділили населення на арійців та інші купки людей. Можна подумати, що сам Чечетов вважає себе чистокровним арійцем! Але його антропологічні параметри свідчать про приналежність до істоти якогось доісторичного типу, яка від мавпи відійшла, а в нормальну людину ще не перетворилася. І його заяви – ще одне цьому підтвердження.

Закликаю включених у виборчий список ПР представників національних меншин, котрих образив своєю заявою Чечетов (а це угорець Іштван Гайдош, румун Іван Попеску, представники єврейської національності) дати публічну оцінку висловлюванням свого однопартійця. Інакше він дійде до заяв про створення резервацій для носіїв європейських мов, які в Україні розуміє “лише купка людей”

Тим часом Дзеркало тижня повідомляє, що депутат від Партії регіонів Іван Попеску, який представляє українських румунів, заявив, що у Чернівецькій області та до прийняття мовного закону з румунською не було жодних проблем — працювали румуномовні школи, чиновники і навіть міліція говорили румунською. А ось конкретні кроки з підвищення статусу румунської мови в регіоні будуть прийняті через три місяці.

Рішення про статус румунської мови у Чернівецькій області, де проживає багато румунів, буде прийнято через три місяці — після того, як Кабінет міністрів розробить механізми реалізації закону про мовну політику. Про це заявив президент Міжрегіонального об\’єднання «Румунське співтовариство України», депутат від Партії регіонів Іван Попеску.

«Ми будемо чекати, поки уряд надасть механізм реалізації закону. Наприклад, за рахунок яких бюджетних коштів потрібно його реалізовувати? Місцевих, районних, обласних або державних? Це повинен з\’ясувати Кабінет міністрів. Протягом трьох місяців, я думаю, всі рекомендації будуть готові, тоді ми приймемо рішення про підвищення статусу румунської», — сказав депутат.

– У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської

Попеску також пояснив, що з підвищенням статусу румунської поспішати немає сенсу, бо з мовним питанням в регіоні немає жодних проблем.

«У Чернівецькій області, наприклад, у Герцаївському районі, де 97% румуномовного населення, у всіх селах є румуномовні школи, у всіх селах голови сільрад знають мову, міліція знає мову. В принципі, румунська мова функціонує на підставі закону про мови 1989 року, і жодних проблем немає», — сказав він.

З приводу заяви регіонала Чечетова про те, що в Партії регіонів не бачать необхідності надавати статус регіональної жодній мові національних меншин, окрім російської, Попеску сказав, що його неправильно зрозуміли.

peredplata