Олег Тягнибок: \”Лише окупанти борються з національними героями та зневажають Незалежність\”

Олег Тягнибок: "Лише окупанти борються з національними героями та зневажають Незалежність"\”Рішення Вищого адмiнiстративного суду України, який залишив у силі рішення Донецького окружного адмiнiстративного суду та рішення Донецького апеляційного адмiнiстративного суду про визнання незаконними указів Президента України Віктора Ющенка про присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Героя України є політично ганебним та юридично нікчемним. Безумовно, суд, ухвалюючи рішення, керувався не правовими позиціями, а політичною вказівкою з Банкової\”, – заявив лідер Всеукраїнського об\’єднання \”Свобода\” Олег Тягнибок.
Олег Тягнибок сказав: \”Про юридичну нікчемність, історичний фарс, а, відповідно, – і підтвердження політичного замовлення так званого судового рішення Вищого адмінсуду свідчить хоча б факт, що 18 липня 2011 року Окружний адміністративний суду міста Києва ухвалив рішення про підтвердження законності указу Президента України Віктора Ющенка про визнання воїнів Організації українських націоналістів (ОУН) і Української повстанської армії (УПА) учасниками боротьби за незалежність України. Таким чином вояки УПА визнані борцями за незалежність України, а їхні політичні та військові керівники позбавлені звань героїв.
Проте рішення про позбавлення звань героїв України людей, з іменами яких асоціюється боротьба українського народу за незалежність у середині XX століття, слід ув\’язати з неприхованою зневагою влади до Незалежності та демонстративною відмовою святкувати 20-ту річницю відновлення Незалежності України.
Для будь-якої нації, а особливо для нашої, яка пережила кількасот літнє поневолення різними окупантами, нації, яка виборола державу, Незалежність – це найбільша цінність, як і для кожної людини – свобода. На жаль, для нинішньої влади, як виявилося, Незалежність – це серйозний подразник, а борці за Незалежність – це найбільші вороги влади. Саме тому вона синхронно ухвалила рішення про відмову на гідному рівні відзначати Незалежність і водночас протиснула через ручний суд рішення про позбавлення звань Героїв України Романа Шухевича та Степана Бандери.
Зрештою, такою своєю поведінкою влада лише підтвердила, що вона є всього лише московською окупаційною адміністрацією, бо лише окупанти борються з національними героями та зневажають Незалежність.
Тепер щодо наслідків таких дій влади. По-перше, судова відміна указів про присвоєння звань Героїв України Степанові Бандері та Романові Шухевичу жодним чином не вплинуть на їхнє суспільне визнання та народну любов. Ба більше, влада, рейтинг якої катастрофічно впав, оголосивши ворогами Бандеру і Шухевича на догоду Кремлю, автоматично помножить суспільну значущість національних героїв.
Свою юридичну правоту ми й надалі відстоюватимемо у вищих судових інстанціях, незважаючи на явну заангажованність судів. Щодо вшанування національних героїв, то воно було і до їхнього офіційного державного визнання – відтак триватиме й далі. Наступна влада, яка прийде в Україні, безумовно відмінить усі антиукраїнські рішення нинішнього кримінально-олігархічного режиму.
А Незалежність українці відзначатимуть усупереч будь-яким перепонам влади\”.