Кірєєв побоявся бачити журналіста у якості свідка

Головуючий у судовому процесі з розгляду кримінальної справи Юлії Тимошенко суддя Печерського районного суду міста Києва Родіон Кірєєв частково задовольнив клопотання екс-прем\’єра про залучення до кримінальної справи матеріалів журналістського розслідування, але відмовив у допиті в якості свідка журналіста, який підготував статтю, якою доводиться вплив Адміністрації Президента на перебіг судового процесу.

\”Прошу долучити ці документи до матеріалів справи, і до клопотання додаю вимогу про залучення у якості свідка журналіста, яким готувався цей матеріал. Цим журналістом встановлено, що заяви від імені свідків в суді робляться в Адміністрації Президента, що свідчить про сфальшованість цієї справи. Розслідування журналістів довели, що судовий процес зрежисований Адміністрацією Президента, адже після показів екс-заступника Генерального прокурора Тетяни Корнякової про те, що директиви не є директивами Кабінету Міністрів, я зрозуміла, що на неї здійснювався тиск, і Адміністрація Президента відправила до \”Української правди\” нібито заяву від імені Корнякової\”, – обґрунтувала Юлія Тимошенко своє клопотання.

\”Я з першого дня публічно заявляла про те, що це не кримінальний процес, а політична розправа, але у мене до певного часу не було формалізованих доказів впливу Адміністрації Президента на процес\”, – додала вона.

Втім суддя Родіон Кірєєв повідомив, що питання допиту у якості свідка журналіста \”Української правди\” може розглядатися в окремому клопотанні після допиту вже заявлених свідків. \”Задовольнити клопотання частково, долучити до матеріалів справи текст журналістського розслідування і відмовити у допиті у якості свідка журналіста, який підготував цей матеріал, через передчасність заявлення цієї вимоги\”, – зачитав він рішення суду.

\”Долучили до справи розслідування УП про керованість судом з АП. Але Лещенка (автора) не допустили як свідка. Єханурови їм зручні, а Лещенко – ні\”, – написала Юлія Тимошенко на своїй сторінці Twitter.

Як відомо, Юлія Тимошенко зареєструвала в канцелярії Печерського суду клопотання про залучення до кримінальної справи журналістських матеріалів Інтернет-видання \”Українська правда\”, які підтвердили керування Адміністрацією Президента судовим процесом, ще 29 липня.

Цього дня видання оприлюднило підтвердження того, що Адміністрація Президента безпосередньо здійснює вплив на справу Юлії Тимошенко, не лише контактуючи зі свідками, але і намагаючись відповідним чином формувати інформаційне поле. Йдеться про нібито особисту заяву свідка у справі Юлії Тимошенко від сторони обвинувачення екс-заступника Генпрокурора Тетяни Корнякової, яку, як з\’ясували журналісти, насправді було написано на комп’ютері в Адміністрації Президента на Банковій.

peredplata