Партія регіонів пустилася берега

Обласна організація партії «Фронт Змін» останнім часом почала активізовувати свою діяльність. Напевне, восени можна чекати змін у місті та області. Ймовірні вибори мера Чернівців. З огляду на те, що мера Черновецького у Києві вже компрометують, то столицю чекають перевибори. А Чернівці будуть залежати від Києва.

На прес-конференції лідери «Фронту Змін» на Буковині Максим Бурбак і Олексій Каспрук говорили про майбутні зміни та супротив їм партії регіонів.
— «Фронт Змін» виступає проти будь-яких політичних переслідувань в Україні, — говорить голова обласної орга-нізації партії «Фронт Змін» Максим Бурбак. – Тим паче, коли у нас судова система і судді сумнівні. Ми бачимо ті фарси, ті судилища над Юлією Тимошенко, Юрієм Луценком та іншими, що творяться у Києві. Ми маємо подібне і у Чернівцях. Вже суди відмовили чотирьом ініціативним групам, котрі вимагають розпуску Чернівецької міської ради.

В області, як і в Україні загалом, панує абсолютне нехтування опозицією. На сесії міської ради навіть не дозволили виступити депутатам обласної, що є порушенням і регламенту, і закону. Почався безконтрольний дерибан землі у місті.
— Дійсно, остання сесія міської ради – це сесія дерибану землі, — говорив голова фракції «Фронт Змін» у міськраді Олексій Каспрук. – Землю депутати від ПР та їхні прислужники виділяли собі і своїм ближнім. У Садгорі кілька гектарів виділили депутатові Ткачуку. У якості оплати за потрібне для партії влади голосування. Коли отримаємо рішення, офіційно передамо його прокуророві. Нехай реагує. Зараз підняли ціни на транспорт без розгляду сесії, питання розглядалось тільки виконкомом. І тепер проїзд у нас став найдорожчим у Західній Україні. Хтось на цьому добре наживається. А думку людей, депутатів до уваги не беруть.
— Дуже дивна ситуація складається в області, — продовжував Максим Бурбак. – Партія регіонів одноосібно керує, а нас звинувачує у тому, що ми, наприклад, зірвали сесію облради. Та у партії регіонів з її прислужниками в обласній раді є, як мінімум, 72 депутати. А для проведення сесії потрібно 53. Недавно вони не змогли мати саме стільки. Чому? Бо чхати хотіли на людей. Поїхали собі на моря-океани, на екзотичні острови. А коли не вистачило депутатів для проведення позачергової сесії, то у її зриві звинуватили «Фронт Змін» і ВО «Свободу», які разом мають всього 27 голосів. Ці звинувачення щотижня тиражують у районних газетах та на сайті ОДА. У кращих традиціях совкового часу з’явилися звернення хворих проти опозиційних партій. Якщо за державні кошти і сайт ОДА, і районки надрукували позицію партії регіонів, то й я звернувся до редакцій, аби надрукували нашу відповідь. Так ні. У нас партії регіонів можна все, а іншим — нічого.
Що й говорити, коли юрист міськради на зауваження опозиції про порушення закону заявив: «Ми оце трошки порушуємо закон». А трошки ні? Надалі в області не може тривати безлад законності. Потрібно буде звертатися до всіх інстанцій, аби зупинити партію ре-гіонів. Бо можна так далеко зайти, що й вороття не буде.

Іван ПОБИВАН