Суддя вже не хоче судити майданівця

Після того, як активіст Податкового майдану Сергій Костаков відсидів за ґратами в СІЗО більше півроку, суддя одноосібно вирішила, що справа цьому суду не підсудна. А про те, що її має роз-глядати Шевченківський суд, постійно заявляв захист. Та на нього суддя не зважала. І тільки 27 липня вона вирішила звернутися до Апеляційного суду, аби той визначив підсудність справи іншому суду. Нагадаємо, що та ж суддя не зважала на клопотання захисту відпустити Сергія ні на поруки нардепів, ні під заставу. І, знову ж таки, тільки 11 липня змінила міру запобіжного заходу на підписку про невиїзд на клопотання уповноваженого верховної ради з прав людини.
Як нам повідомила дружина Сергія Костакова Ірина, наразі всі в очікуванні 30 серпня. На цей день суддя призначила чергове судове засідання, де й буде оголошена відповідь Апеляційного суду щодо підсудності справи. І вже опісля того захист майданівця (а саме дружина є захисником пана Сергія) буде розглядати можливість подання позову до суду на дії правоохоронних органів щодо незаконного утримання його під вартою. Наразі Сергій Костаков досі не може отямитися від перебування у СІЗО. На щастя, серйозних ускладнень зі здоров’ям після піврічного перебування в переповнених камерах СІЗО поряд з хворими на туберкульоз у нього не виявлено.

***

Тим часом 29 липня 2011 року відбувся черговий судовий процес над тризубівцем Василем Абрамівим, котрого обвинувачують у підпалі виборчого штабу Януковича в м. Галич Івано-Франківської області (було підпалено двері тамтешнього кафе). За словами Василя, справа була сфабрикована під час його перебування в Запорізькому СІЗО за відпилення голови пам’ятника Сталіну.
В «Тризубі» повідомляють, що під час засідання керівник місцевого осередку партії регіонів усно заявив, що не має до того фінансових претензій. Наступне ж засідання у цій справі відбудеться 9 вересня.
А вже наприкінці серпня та у вересні відбудуться судові засідання у справах підпалу офісів КПУ та партії регіонів, відпилення голови пам’ятника Сталіну та пошкодження пам’ятника Леніну.

Надія ВІРНА

peredplata