Чернівецька міська рада: складення мандатів

Чернівецька міська рада 7 скликання багатьом чернівчанам запам’ятається своїми скандалами, в результаті яких були спроби позбутися деяких депутатів, а також відсторонення від виконання обов’язків самого міського голови. Не всі депутати витримали таку роботу і завчасно склали свої мандати. Про це інформує Громадянська мережа Опора у Чернівецькій області.

Найбільш гучний скандал  пов’язаний з представниками партії «Самопоміч», хоча згодом партія від них відхрестилась.

 Ще в грудні 2016 року, керівник парламентської фракції «Самопоміч» Олег Березюк повідомив, що вони розпочали внутрішнє службове розслідування щодо діяльності депутатів фракцій «Самопоміч» у Чернівецькій обласній та міській радах. В ході одної з прес-конференцій, він зазначив, що керівництво партії отримало чимало інформації про те, що депутати «Самопомочі» своїми голосуваннями в міській та обласній радах відображають інтереси «окремих комерційних олігархічних груп». Після цього, керівник фракції в Чернівецькій міській раді Віталій Гавриш повідомив, що «Самопоміч» рекомендувала 6 депутатам від партії скласти повноваження. Після цього, 4 депутатів написали заяви про складання депутатських повноважень, а саме: Андрій Брязкало, Аліна Олевич, Богдан Ковалюк та Віталій Гавриш. Проте міська рада так і не задовільнила їхні заяви, тож вони продовжили виконувати повноваження депутатів. Після цього, керівник міської партійної організації політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Віктор Гищук заявив, що вони ініційовують процедуру відкликання цих депутатів за народною ініціативою.

  24-го березня 2018 року відбулися народні збори з відкликання 6 депутатів від «Самопомічі», участь у яких взяло 315 жителів Чернівців. В ході зборів, більшість присутніх підтримали ініціативу з відкликання депутатів та оголосили початок збору підписів з відкликання депутатів. Вже 16 квітня на сторінці «Самопоміч-Чернівці» у Facebook повідомили, що ініціативна група зібрала понад 6000 підписів за відкликання депутатів. Проте документи так і не передали виборчій комісії, оскільки керівник Чернівецького міського осередку політичної партії «Самопоміч» заявив, що підписні листи викрали з його автомобіля в останній день подачі документів. Тому процедура з відкликання депутатів так і не була доведена до завершення. 

Окрім 4 депутатів від «Самопомочі» заяви про бажання скласти повноваження депутатів написали ще 4 обранці: 3 депутати від ВО «Свобода» та 1 депутатка від «БПП «Солідарність».

У листопаді 2017 року з партії ВО «Свобода» виключили депутатів Андрія Кандибу та Назара Мокловича, і вони написали заяви про складання депутатських мандатів. В офіційній заяві партії повідомили, що заяви про добровільне складання мандатів депутатів Чернівецької міської ради депутати написали за наполяганням політвиконкому партії і зареєстрували їх в апараті міськради. В повідомленні прес-служби ВО «Свобода» також зазначалось, що причиною для такого кроку стали «дії Андрія Кандиби та Назара Мокловича, які не гідні представників громади і завдали репутаційної шкоди об’єднанню». Раніше в ЗМІ часто з’являлися повідомлення про близькість депутатів «Свободи» з депутатами фракції «Рідне місто», окрім того, Андрій Кандиба звинувачувався у отриманні хабаря та щодо нього було застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

В листопаді 2018 року заяву про складання депутатських повноважень та вихід з фракції ВО «Свобода» написав Микола Собко у зв’язку із призначенням на посаду директора департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради. На відміну від інших депутатів, його заяву про складання повноважень депутати Чернівецької міської ради підтримали, а замість нього депутатом став брат раніше виключеного з партії «Свобода» депутата Назара Мокловича – Володимир Моклович.

Також заяву про складання повноважень 29 жовтня 2017 року подала голова фракції «БПП «Солідарність» Наталія Якимчук. Складання повноважень вона пояснила бажанням участі у конкурсі на посаду в Конституційному суді. Згідно з вимогами, особа яка претендує на цю посаду, на момент призначення не повинна мати представницький мандат. Її заяву депутати також задовільнили під час сесії міської ради 20 листопада 2017 року.

Таким чином, в ході роботи 7-го скликання Чернівецької міської ради проведена невдала процедура з відкликання 6 депутатів від партії «Об’єднання «Самопоміч», всього 8 депутатів написали заяви про складання депутатських повноважень, але тільки 2 заяви задоволені рішенням сесії, відтак, інші 6 депутатів продовжують виконувати повноваження депутатів.

peredplata