Яценюк в Чернівцях: Папієву – кримінальну справу

Яценюк в Чернівцях: Папієву - кримінальну справуПоїздку в Чернівці лідер об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк кваліфікував, як найважливішу та найвідповідальнішу за всю виборчу кампанію. «Бо це рідне місто, це – рідна область. Тому розраховую набратися тут енергії від рідної землі, від батьків, від всіх моїх друзів, які також живуть в Чернівцях, і так само як і я прагнуть змін у країні… Сьогодні потрібно відверто визнати, що Чернівецька область буде найсильніше представлена у новому парламенті. І всі ці люди зроблять дуже багато як для області, так і для міста».

До особливостей перебігу виборчої кампанії на Буковині та в Чернівцях лідер об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк відніс такі:

«Стосовно рідної області мене найбільше турбує – це оцінка перебігу виборчої кампанії в місті Чернівці та області. Згідно з звітами ОПОРИ, яка проводить спостереження за виборами в Україні, Чернівецька область посіла перше місце. Перше місце у фальшуванні виборів, і перше місце в адміністративному тиску і підкупі виборців. Ми вважаємо, що за цим стоїть персонально голова Чернівецької обласної адміністрації Михайло Папієв, який знаходиться під впливом бізнесово-політичних груп, – цитує кореспондент BukNEWS слова Арсенія Яценюка. – Ми вимагаємо відставки голови Чернівецької обласної адміністрації Михайла Папієва за фактичні злочини під час виборчого процесу. Вважаю, що після відставки повинна бути порушена кримінальна справа по відношенню до керівника області, а також тих осіб, які в цілому по області тиснуть на державних службовців, залякують членів комісій, скуповують голоси виборців, тиснуть на діяльність окружних і дільничних виборчих комісій. За цим стоїть безпосередньо обласна влада, і безпосередньо правоохоронне міліцейське начальство до цього також причетне. Ми вимагаємо негайної реакції від президента Януковича».

На запитання чи віддав він вказівку штабам готувати ручки з чорнилами, які зникають, про можливість застосування яких губернатор Папієв скаржився спостерігачам ОБСЄ, Арсеній Яценюк відповів коротко. А заразом з ним і на інше питання: чи розглядав він серйозно можливість змагатися з губернатором Буковини за мандат депутата в мажоритарному окрузі, чим губернатор хизувався ще перед початком кампанії.

\”Я не переконаний, що місцевий представник обласної адміністрації розшифрує, що таке ОБСЄ, – цитує кореспондент BukNEWS слова Арсенія Яценюка. – Тому якщо матимете таку можливість, то запитайте про це у нього. А щодо жартів, то ця влада справді стала смішною. Я мав можливість подивитися \”95-й квартал\”. Було весело! Вони проходяться не лише по владі, але й по опозиції. Моя позиція до цієї влади і місцевого керівника адмінстрації вже була висловлена. Він розуміє, що вибори будуть програні з тріском – у Чернівцях та Чернівецькій області. І він чудово розуміє, що вже пора пакувати речі. От куди – будемо бачити. Є різні місця. на свободі, не на свободі. І я не про партію кажу – свобода. Ситуації бувають різні. І тому, звичайно, що це останні судоми. І така проблема в цілому по Україні. Чому вони так почали задіювати адміністративний ресурс. В першу чергу це на рівні областей. Бо кожен голова адміністрації усвідомлює, що 29 жовтня після підведення підсумків – треба наймати фірму \”Мурашка\” – є така фірма, вони швиденько складають усі речі і вивозять у місце, яке вказує клієнт. Або самі вивезуть, або працівники прокуратури вивезуть. У тому випадку, якщо ми отримаємо більшість у новій Верховній Раді України\”.

На запитання чи віддав він вказівку штабам готувати ручки з чорнилами, які зникають, про можливість застосування яких губернатор Папієв скаржився спостерігачам ОБСЄ, Арсеній Яценюк відповів коротко. А заразом з ним і на інше питання: чи розглядав він серйозно можливість змагатися з губернатором Буковини за мандат депутата в мажоритарному окрузі, чим губернатор хизувався ще перед початком кампанії.

\”Я не переконаний, що місцевий представник обласної адміністрації розшифрує, що таке ОБСЄ, – цитує кореспондент BukNEWS слова Арсенія Яценюка. – Тому якщо матимете таку можливість, то запитайте про це у нього. А щодо жартів, то ця влада справді стала смішною. Я мав можливість подивитися \”95-й квартал\”. Було весело! Вони проходяться не лише по владі, але й по опозиції. Моя позиція до цієї влади і місцевого керівника адмінстрації вже була висловлена. Він розуміє, що вибори будуть програні з тріском – у Чернівцях та Чернівецькій області. І він чудово розуміє, що вже пора пакувати речі. От куди – будемо бачити. Є різні місця: на свободі, не на свободі. І я не про партію кажу – свобода. Ситуації бувають різні. І тому, звичайно, що це останні судоми. І така проблема в цілому по Україні. Чому вони так почали задіювати адміністративний ресурс. В першу чергу це на рівні областей. Бо кожен голова адміністрації усвідомлює, що 29 жовтня після підведення підсумків – треба наймати фірму \”Мурашка\” – є така фірма, вони швиденько складають усі речі і вивозять у місце, яке вказує клієнт. Або самі вивезуть, або працівники прокуратури вивезуть. У тому випадку, якщо ми отримаємо більшість у новій Верховній Раді України\”.

\”Для мене вибори мера Чернівців і Президента майже однакові\”. Так лідер об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк відповів на питання, які з них, на його думку, відбудуться раніше . Запитання прозвучало під час прес-конференції у Чернівцях.

«Для мене вибори мера Чернівців і вибори Президента України майже однакові. Точно, що я знаю, що зараз у нас є начебто виконувач обов’язків мера міста. І там, і там треба міняти людей. І в офісі президента, і в офісі, який незаконно – я підкреслюю – незаконно – утримує якась там особа, яка, навіть прізвища не пригадую, яка виконує обов’язки мера такого міста. Міста номер один в Україні. Для мене – це місто номер один в Україні, – цитує кореспондент BukNEWS слова Арсенія Яценюка. – Неодноразово мною вносилися постанови про вибори мера Чернівців. Останню таку постанову вносив Геннадій Москаль. Партія регіонів, як завжди, успішно провалювала голосування з цього питання. Поясню, чому не голосувалася постанова про проведення виборів мера Чернівців: тому що абсолютно зрозуміло, що за таких обставин, якщо будуть проведені вибори, то ніколи Партія регіонів і їхні ставленики їх не виграють. Тому, що мер міста Чернівці – це Микола Федорук. Він ним є і для мене таким залишається. Я вважаю його взірцевою людиною у місцевому самоврядуванні в Україні. Взірцевою! І він буде взірцевим депутатом у Верховній Раді України від міста Чернівці. І місто ми їм не віддамо, хоча вони намагаються приватизувати вже не тільки Україну. Вони вже тепер пішли по шляху приватизації областей. Кожна бізнес групка має тепер свою область».

Яценюк порадив Папієву фірму, яка допоможе йому швидко спакувати речі

На запитання чи віддав він вказівку штабам готувати ручки з чорнилами, які зникають, про можливість застосування яких губернатор Папієв скаржився спостерігачам ОБСЄ, Арсеній Яценюк відповів коротко. А заразом з ним і на інше питання: чи розглядав він серйозно можливість змагатися з губернатором Буковини за мандат депутата в мажоритарному окрузі, чим губернатор хизувався ще перед початком кампанії.

\”Я не переконаний, що місцевий представник обласної адміністрації розшифрує, що таке ОБСЄ, – каже Арсеній Яценюк. – Тому якщо матимете таку можливість, то запитайте про це у нього. А щодо жартів, то ця влада справді стала смішною. Я мав можливість подивитися \”95-й квартал\”. Було весело! Вони проходяться не лише по владі, але й по опозиції. Моя позиція до цієї влади і місцевого керівника адмінстрації вже була висловлена. Він розуміє, що вибори будуть програні з тріском – у Чернівцях та Чернівецькій області. І він чудово розуміє, що вже пора пакувати речі. От куди – будемо бачити. Є різні місця: на свободі, не на свободі. І я не про партію кажу – свобода. Ситуації бувають різні. І тому, звичайно, що це останні судоми. І така проблема в цілому по Україні. Чому вони так почали задіювати адміністративний ресурс. В першу чергу це на рівні областей. Бо кожен голова адміністрації усвідомлює, що 29 жовтня після підведення підсумків – треба наймати фірму \”Мурашка\” – є така фірма, вони швиденько складають усі речі і вивозять у місце, яке вказує клієнт. Або самі вивезуть, або працівники прокуратури вивезуть. У тому випадку, якщо ми отримаємо більшість у новій Верховній Раді України\”.

Зустріч Яценюка з чернівчанами глушили вуличним радіо і церковними дзвонами

\”Чого так довго дзвонять дзвони\”, – запитували одне одного учасники зустрічі з народним депутатом України Арсенієм Яценюком, яка відбулася сьогодні, 21 жовтня, на Соборному майдані Чернівців. І самі собі відповідали: це спеціально! Під час виступу лідера опозиції час від часу також вмикалося вуличне радіо, яким обладнано більшість зупинок громадського транспорту в Чернівцях. Проте це не завадило присутнім уважно вислухати промовця. Загалом, у вихідний день на площі зібралося кілька тисяч прихильників опозиції. За допомогою супутникового зв\’язку виступ Арсенія Яценюка транслювався також у районні центри Буковини. Їх мешканці мали можливість не лише чути, але також бачити лідера української опозиції. Завдяки телемосту представники районів поставили Арсенію Яценюку свої запитання. На сцену на площі Соборній у Чернівцях також вийшли опозиційні кандидати в депутати.

Під час зустрічі з виборцями лідер об\’єднаної опозиції Арсеній Яценюк надав Миколі Федоруку слово, а також закликав чернівчан підтримати його під час голосування 28 жовтня. Для Арсенія Яценюка, як запевнив він сам усіх присутніх, Микола Федорук не лише взірцевий міський голова, але й взірець для наслідування за його людські якості. Лідер опозиції переконаний, що Федорук буде таким самим взірцевим депутатом.

«Для мене вибори мера Чернівців і вибори Президента України майже однакові. Точно, що я знаю, що зараз у нас є начебто виконувач обов’язків мера міста. І там, і там треба міняти людей. І в офісі президента, і в офісі, який незаконно – я підкреслюю – незаконно – утримує якась там особа, яка, навіть прізвища не пригадую, яка виконує обов’язки мера такого міста. Міста номер один в Україні. Для мене – це місто номер один в Україні, – цитує кореспондент BukNEWS слова Арсенія Яценюка. – Неодноразово мною вносилися постанови про вибори мера Чернівців. Останню таку постанову вносив Геннадій Москаль. Партія регіонів, як завжди, успішно провалювала голосування з цього питання. Поясню, чому не голосувалася постанова про проведення виборів мера Чернівців: тому що абсолютно зрозуміло, що за таких обставин, якщо будуть проведені вибори, то ніколи Партія регіонів і їхні ставленики їх не виграють. Тому, що мер міста Чернівці – це Микола Федорук. Він ним є і для мене таким залишається. Я вважаю його взірцевою людиною у місцевому самоврядуванні в Україні. Взірцевою! І він буде взірцевим депутатом у Верховній Раді України від міста Чернівці. І місто ми їм не віддамо, хоча вони намагаються приватизувати вже не тільки Україну. Вони вже тепер пішли по шляху приватизації областей. Кожна бізнес групка має тепер свою область».

Зміст виступу колишнього міського голови коротко можна звести до положення, про потребу повернути людські відносини у всі сфери нашого життя, замість тих, які запровадив в Україні чинний режим. По завершенні спілкування з земляками Арсеній Яценюк запропонував разом заспівати Державний Гімн \”Ще не вмерла України\”. Микола Федорук, який разом з іншими кандидатами в депутати від опозиції перебував на спеціальній сцені, виконував його з великим натхненням.

Після завершення зустрічі з Арсенієм Яценюком чернівчани щільним кільцем оточили колишнього мера Чернівців Миколу Федорука. Кожний намагався сказати йому щось приємне, просив вирішити якусь життєву проблему, або просто побажати перемоги на парламентських виборах. Нагадаємо, що Микола Федорук балотується в Чернівцях до Верховної Ради України, як єдиний кандидат від об\’єднаної опозиції.

Джерело та світлина Букньюз