Засідання суду почалося з допиту Олександра Турчинова

Засідання Печерського районного суду міста Києва з розгляду кримінальної справи Юлії Тимошенко почалося з допиту свідка сторони захисту – колишнього першого віце-прем\’єр-міністра Олександра Турчинова.

\”Спочатку заслухаємо свідків, а після цього розв’яжемо наявні клопотання\”, – сказав на початку засідання головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв.

Олександр Турчинов почав свідчити напередодні. Він детально окреслив схему і хронологію приходу на український ринок корупційної структури \”Росукренерго\” і розповів суду про чималий \”внесок\” цієї компанії у розвиток газової кризи 2009 року.

Окремо свідок зупинився на зусиллях Юлії Тимошенко з порятунку української газотранспортної системи і всього газового ринку України від катастрофи, які тепер фігурують у звинуваченнях на адресу екс-прем\’єра.

Зокрема Олександр Турчинов заявив, що у разі непідписання Юлією Тимошенко газових контрактів 19 січня 2009 року в Україні могла б статися техногенна катастрофа. \”Той, хто розповідає, що ми пару місяців могли вести дискусії – неосвічена людина, або є неправдиві покази. Вона (ГТС) і день не могла протриматися. Там на години йшов рахунок\”, – пояснив він вчора суду.

\”Те, що ви зробили в Москві, врятувало всю країну\”, – звернувся Олександр Турчинов у судовому засіданні до Юлії Тимошенко.

Новини Партнерів