Ющенко втік з партійною касою

Ющенко втік з партійною касоюЛідер партії «Наша Україна» ховається від однопартійців разом з передвиборною касою.

Коротко про те, як розкладається ця «патріотична партія\”.

Політрада партії «Наша Україна» так і не відбулася минулої суботи в Києві. Причина – порушення статуту партії її першою особою – екс-президентом України Віктором Ющенком, який ховається від партійного активу чи то в карпатській резиденції, чи то за кордоном, зриваючи проведення обов\’язкового заходу.

За інформацією «Аргумент», політрада НУ повинна відбутися 17 листопада в київському офісі «Нашої України». Порядок денний – заслуховування звіту виконкому партії про фінансові витрати на проведення парламентської виборчої кампанії-2012. І актуальне для «Нашої України» з початку 2009 року питання про погашення поточної заборгованості партії перед своїми «апаратниками».

Як виявилося, проведення політради зірвав Петро Андрійович Ющенко, брат екс-президента України Віктора Ющенка, почесного голови партії. Напередодні зборів П. Ющенко персонально обдзвонив орієнтованих на В. Ющенко і особисто зобов\’язаних сім\’ї екс-президента ряд голів обласних партійних організацій, зажадавши неявки представників з регіонів у Київ.

В результаті чого політрада НУ не зібралася через відсутність кворуму. А ті делегати з регіонів, що приїхали, змогли провести нараду – без оргвисновків.

У світлі чергової поразки НУ у виборчій кампанії партійних «низів» цікавило три питання:

– коли Київ покриє борги перед регіональними структурами партії (нагадаємо, з 2009 року, сума складає близько 80 мільйонів гривень);

– куди поділися $30 млн, витрачених на виборчу кампанію;

– куди подівся (де перебуває) лідер партії Віктор Андрійович Ющенко?

На перше питання голова виконкому НУ Олександр Ярославович Ропотенко відповісти не зміг. Лише нещодавно п\’ять обласних організацій НУ (всі – Західна Україна) отримали в рамках погашення боргів «центру» зо 200 тис. гривень. Цих грошей ледве вистачило на погашення штрафних санкцій (пені) перед Пенсійним Фондом. Але не самого «тіла» боргу, так що пеня знову зростає.

200 тисяч на 5 областей – це 1 мільйон гривень, а де ще 79? На це питання голова виконкому відповіді не знає, в кулуарах наради, киваючи на Ющенка – мовляв, до нього з питаннями, у мене грошей немає.

Друге питання витекло з першого, якщо згідно з оцінками політологів, реклама виборчої кампанії НУ обійшлася партії в суму не менше 30 мільйонів доларів США, то яким чином і ким витрачалися гроші, яке їх джерело?

Це питання хвилює «низи» ще й тому, що на виборах-2012 «Наша Україна» наробила нові борги, не заплативши своїм штабам, членам комісій і спостерігачам в регіонах ні копійки (в середньому на область припадає від 1,5 до 2 мільйонів гривень боргу перед людьми). А. Ропотенко питання не прояснив, заявивши колегам, що через Центральний штаб НУ пройшло всього 100 000 (сто тисяч) гривень. Це, мовляв, є бюджет виборчої кампанії «Нашої України». Це на тлі того, що один тільки «свіжий» позов Національної радіокомпанії України до партії (борги за рекламу) – на суму в 460 тис гривень.

Третє питання – де Ющенко? – витікає з перших двох. А ще «низи» обурені тим, що Віктор Андрійович після виборів зовсім зник: ніяких тобі підведень підсумків, звернення до соратників, аналізу подій, орієнтирів на майбутнє.

А ще на політраді хотіли розібратися в брудній ситуації – фактично зраді «верхів», коли за дві доби до дня виборів з центрального виборчого штабу НУ (керував ним той же А. Ропотенко) керівникам обласних виборчих штабів НУ надійшла вказівка відкликати своїх спостерігачів і членів комісій, передавши їх повноваження іншим людям. «Іншими людьми» раптом виявилися представники Партії регіонів.

Там, де керівники обласних штабів збунтувалися після таких ц/у, «ворог не пройшов». Але в багатьох областях центру і південного сходу України ця підміна таки відбулася, а для чого це було зроблено – зрозуміло.

Заміна спостерігачів і членів комісій супроводжувалася криміналом: наприклад, Дніпропетровський обласний штаб подав заяву в прокуратуру про те, що документи про відкликання спостерігачів від НУ були кимось підроблені. І вже на підставі цих підробок на дільниці зайшли представники політичних супротивників. А напередодні в Дніпропетровськ теж дзвонили з Києва, вимагаючи «добровільного відкликання спостерігачів…

Підсумовуючи все викладене, можна сказати наступне: у «Нашій Україні» дві проблеми – зрада «верхів» і зникнення партійної каси. Обидві ці проблеми з кримінальним душком: у першому випадку фігурує підробка документів, у другому – стаття 159-1 КК (порушення порядку фінансування виборчої кампанії кандидата, політичної партії (блоку)).

А спроби «очистити» і «оновити» партію головою політради Сергієм Бондарчуком, впираються в сімейство Ющенка. Для яких партія стала (і) була інструментом для вирішення суто сімейних проблем і завдань.

Сергій Федоров, «Аргумент»