На Януковича вже пішло півтора мільярди гривень

На Януковича вже пішло півтора мільярди гривеньУтримання президента Віктора Януковича в 2012 році обійшлося в країні в 635 мільйонів гривень, тобто майже 2 мільйони гривень в день. Про це пише Forbes.ua з посиланням на \”Вісник державних закупівель\”. З 2010 року, початку каденції президента, ця сума склала 1,42 мільярда гривень.

\”Жоден тендер на будівництво та реконструкцію президентських об\’єктів не був проведений за процедурою відкритих торгів – всі торги проводилися за неконкурентною процедурою закупівлі \”в одного учасника\”, – відзначає видання.

Крім прямих розтрат, вказує сайт, \”збитки держави складаються ще і з недоотриманого прибутку – чотири елітних броньованих Mercedes, вилучені митницею, не були продані, а безкоштовно віддані Держуправлінню справами; 30 тисяч га мисливських угідь біля \”Сухолуччя\” під Києвом і дев\’ять тисяч га біля Ведмідь-гори в Криму також безкоштовно перейшли в користування \”президентському\” товариству мисливців і рибалок \”Кедр\”.

Карпатська резиденція \”Синьогора\” зазнала в цьому році реконструкцію та добудову гостьових будиночків і ресторанів на загальну суму в 81,32 мільйон гривень. З 2010 року на це місце пішло майже 0,25 мільярда гривень.

Реконструкція кримських дач Януковича, споруда вертолітних майданчиків та реконструкція прилеглих доріг обійшлася в 2012 році в 94 мільйони гривень, за три роки – в 373 мільйони гривень.

Полювання. На облаштування, будівництво доріг і передачу мисливських угідь в довговічну оренду наближеному до президента \”Суспільству мисливців і рибалок \”Кедр\”, заснованому міністром ПЕК Юрієм Бойком, екс-главою \”Укравтодору\” Володимиром Демішканом і черкаським губернатором Сергієм Тулубом, було витрачено 124 мільйони гривень, за три роки – 144 мільйона.

Президентська рибалка в 2012 році коштувала 6,55 мільйонів гривень, за три роки – більше 16 мільйонів. У цю суму увійшли будівельні роботи в колишньому природному заповіднику в Криму, де Янукович зараз проводить час з вудкою.

Автопарк, який за станом на початок року складався з 385 машин, обійшовся бюджету в 2012 році майже в 40 мільйонів гривень, за три роки – в 122 мільйонів.

Утримання президентського авіатранспорту обійшлося в 95 мільйонів гривень, за три роки – в 251,6 мільйонів гривень. Тільки на оренду трьох вертольотів люкс-класу у наближеною до президента фірми \”Танталіт\”, якій формально \”Межигір\’я\”, в цьому році пішло 8,1 мільйона гривень.

Прийом гостей, а також реконструкція для цієї мети Маріїнського палацу і комплексу старовинних будівель на Липках в цьому році коштував 194 мільйони гривень, за три роки – 203 мільйони (раніше реконструкції не проводилися).

Утримання адміністрації президента і Держуправління справами, основна стаття якого припадає на харчування, в цьому році коштувало 50 мільйонів гривень, за три роки – майже 60.

Джерело Українська правда