Ющенко відмовляється давати свідчення у суді

До канцелярії Печерського районного суду міста Києва надійшли заяви від екс-міністра фінансів Віктора Пинзеника та представника колишнього президента Віктора Ющенка про неможливість надання свідчень в суді та з проханням оголосити у судовому засіданні їх покази під час досудового слідства у Генеральній прокуратурі Україні.

У заяві Віктора Пинзеника зазначається, що він перебуває на лікуванні у кардіологічному відділенні лікарні \”Феофанія\” з діагнозом \”інфаркт міокарда\” у важкому стані. У заяві зазначено, що екс-міністру протипоказано психологічне навантаження, що робить неможливим його присутність у суді. Тому Віктор Пинзеник підтверджує свої свідчення на досудовому слідстві і просить оголосити їх в суді.

У заяві представника Віктора Ющенка йдеться про те, що надання свідчень є неможливим через перебування екс-президента за межами України. Крім того, у заяві міститься прохання зачитати на судовому засіданні покази, надані Віктором Ющенком під час досудового слідства, які свідок підтверджує у повному обсязі.

Під час розгляду судом заяв свідків сторона обвинувачення зазначила, що, зважаючи на важкий стан здоров\’я Віктора Пинзеника, слід оголосити його свідчення з досудового слідства у суді, а Віктора Ющенка слід повторно запросити до суду через те, що причина неявки до зали не є поважною.

У свою чергу, сторона захисту зазначила, що обох свідків слід викликати до суду з огляду на те, що їх свідчення фігурують в обвинувальному висновку.

Суд, розглянувши заяви, ухвалив рішення не викликати на допит Віктора Пинзеника у зв’язку зі станом здоров\’я, а до Віктора Ющенка застосувати повторне запрошення на судове засідання.

Зараз у судовому засіданні зачитуються свідчення Віктора Пинзеника, надані ним під час досудового слідства у Генпрокуратурі.

Як відомо, минулого тижня свідок у справі Юлії Тимошенко, колишній перший віце-прем\’єр-міністр Олександр Турчинов заявив у суді, що газові переговори у Москві у грудні 2008 року було зірвано фактично через позицію Віктора Ющенка, який не хотів допустити усунення з газового ринку корупційної структури \”Росукренерго\”.

За словами Олександра Турчинова, Президент Віктор Ющенко мав тісні зв’язки із співзасновником \”Росукренерго\”, про що свідчили його політичні дії. \”Була сформована дуже чітка системи зв’язку між корпорацією \”Росукренерго\” і одним з її власників Дмитром Фірташем і Президентом України Віктором Ющенком. Коли керівництва урядів України і Російської Федерації вирішили працювати без посередників, у \”Росукренерго\” залишився єдиний аргумент – це позиція Президента Ющенка. Інших аргументів, ніж інтереси \”Росукренерго\”, для зриву переговорів 31 грудня (2008 року) не було\”, – наголосив свідок.

Джерело – офіційний сайт Тимошенко