Суд повинен встановити зв\’язок Бойка з \”Росукренерго\”

Суддя Печерського районного суду міста Києва Родіон Кірєєв та сторона обвинувачення в ході розгляду кримінальної справи лідера парті \”Батьківщина\” обмежують спроби сторони захисту довести суду зв\’язок між міністром енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойком і компанією \”Росукренерго\”.

\”У суді необхідно з\’ясувати причину, природу і фактори виникнення збитків НАК \”Нафтогазу\”, яку приписують нашому уряду. Треба встановити корупційний зв\’язок пана Бойка з компанією \”Росукренерго\”. Треба довести, що він працює не в інтересах держави, а в інтересах компанії \”Росукренерго\”. Всі знають, і це, до речі, є загальновідомою інформацією, яку надавав сам Дмитро Фірташ, що він є (Юрій Бойко) засновником компанії \”Росукренерго\”, – заявила Юлія Тимошенко під час допиту свідка Юрія Бойка.

На початку допиту стороною захисту суд неодноразово знімав запитання Юлії Тимошенко до Юрія Бойка щодо його причетності до \”Росукренерго\”.

Після того, як міністр все ж таки відповів, що не має відношення до РУЕ, Юлія Тимошенко нагадала йому про кримінальну відповідальність за дачу неправдивих свідчень у суді. \”Якщо Юрій Бойко не захотів під присягою підтвердити свою участь у засновницьких зборах \”Росукренерго\”, яка є очевидною, то я задаю йому інше питання: чи знає він Дмитра Фірташа і в яких з ним стосунках, для того, щоб з\’ясувати зв\’язок міністра та тіньової кримінальної компанії \”Росукренерго\”, – додала вона.

Після цього захисник Юлії Тимошенко Юрій Сухов звернувся до суду з клопотанням долучити до матеріалів справи копію виписки з протоколу зборів, на яких відбувалося заснування компанії \”Росукренерго\”, в якому вказано, що Юрій Бойко був присутнім на цих засновницьких зборах, та надати свідку цей документ для ознайомлення. \”Враховуючи, що свідку \”бумаги\” не зрозумілі, ми просимо суд надати їх на огляд свідку. Це виписка з протоколу зборів про дії, пов’язані із засновництвом \”Росукренерго\”, – сказав він.

У свою чергу, прокурор Олександр Микитенко виступив категорично проти долучення протоколу до матеріалів справи. \”Захист повинен обґрунтувати, як це стосується обвинувачення. Обґрунтування не наведено. Тому немає підстав для його приєднання\”, – зазначив він.

У результаті розгляду клопотання суд відмовився долучити протокол до матеріалів справи та надати його для ознайомлення Юрію Бойку.
Джерело – офіційний сайт Тимошенко