Регіоналів чекає такий же кінець, як і есдепеуошників?

Регіоналів чекає такий же кінець, як і есдепеуошників?Жодна партія не може існувати лише на адміністративних засадах, вважає директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко. Так він прокоментував заяву прем\’єра Миколи Азарова про те, що до Партії регіонів можуть приєднатися і інші політичні сили.

Експерт нагадав, що це далеко не перша спроба зібрати усю владу під один партійний прапор.

\”Свого часу це намагалися зробити, створюючи НДП та СДПУ(О), але досвід першої та другої свідчить, що лише на адміністративних важелях партія, як політичний організм не може існувати. Коли немає якихось програмно-ідеологічних засад, то рано чи пізно різні групи інтересів даної політичної сили починають розходитися, особливо в разі невдач влади або електоральних невдач\”, – пояснив експерт

За його словами, такий проект може мати певні позитиви в короткотерміновій перспективі.

\”Однак це (адмінресурс-ред.) не є міцною засадою для створення та функціонування партії\”, – додав політолог.

\”Зв\’язок партії із владою, коли партія є влада ставить в залежність політичну перспективу цієї політичної сили від результатів дій влади. Не може Партія регіонів дистанціюватися від непопулярного президента чи непопулярного уряду….І якщо в нас залишаться демократичні вибори, то ймовірний варіант, що партія піде разом із відходом від влади\”, – резюмував Юрій Якименко.

На цьому тижні прем\’єр Микола Азаров та лідер партії \”Сильна Україна\” Сергій Тігіпко оголосили про початок об\’єднавчого процесу. Як прогнозує прем\’єр, цей процес може завершитися через 2 місяці. Він також заявив, що Партія регіонів відкрита для переговорів з іншими політичними силами стосовно приєднання до ПР.

Джерело gazeta.ua