Як вбивали Георгія Гонгадзе

Як вбивали Георгія ГонгадзеГонгадзе намагався вирватися і просив не вбивати. Журналіста повалили на землю і зв\’язали. Поки троє міліціонерів його тримали, четвертий зламав йому шию

Печерський суд Києва сьогодні оголошує вирок колишньому начальнику головного управління кримінального розшуку МВС України Олексію Пукачу. У рамках оголошення вироку суд зачитав деталі кримінальної справи, пов\’язані з убивством журналіста Георгія Гонгадзе, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

17 вересня 2000 року приблизно опівночі, перебуваючи в лісі Київської області, співробітники міліції Протасов, Попович, Костенко, діючи з особистої зацікавленості та кар ’ єрних міркувань, не бажаючи ускладнювати відносини з керівництвом і бажаючи отримати підвищення по службі вступили з Пукачем і між собою в злочинну змову для розподілу ролей щодо вбивства Гонгадзе.

Реалізуючи умисне вбивство Гонгадзе за попередньою змовою групи Попович, за вказівкою Пукача, недалеко від місця зупинки автомобіля, в якому вже перебував Гонгадзе, викопав лопатою яму, приблизної шириною 70 см і глибиною метр. У цей час Протасов і Костенко залишалися в службовому автомобілі Хюндай соната, утримуючи Гонгадзе.

Далі Протасов, Костенко, Попович і Пукач вивели Гонгадзе, зняли з нього куртку, поклали на землю і зняли з нього черевики. Після цього Костенко зв\’язав мотузкою руки і ноги Гонгадзе. Після цього Пукач, Протасов і Костенко віднесли зв\’язаного Гонгадзе до викопаної ямі, і поклали обличчям вниз. Костенко, за вказівкою Пукача, обшукав Гонгадзе, забрав у нього із задньої кишені ключі і передав їх Пукачу.

Після цього його поклали обличчям догори. Гонгадзе, розуміючи злочинні наміри щодо себе, почав просити не вбивати його. Незважаючи на це, Пукач запхав у рот Гонгадзе носовичок і почав руками здавлювати його горло і шию. При цьому Протасов для подолання опору Гонгадзе тримав його за плечі.

Оскільки так задушити Гонгадзе не вдалося, Попович витягнув з штанів Гонгадзе ремінь і передав його як знаряддя вбивства Пукачу. Пукач накинув його на шию Гонгадзе, уперся колінами в груди і почав затягувати. У цей час Протасов тримав Гонгадзе за праве плече, а Костенко за ноги.

Намагаючись уникнути смерті Гонгадзе набрав в легені повітря. Тоді, за вказівкою Пукача, Попович для того, щоб змусити Гонгадзе видихнути повітря, завдав декілька ударів в область живота. Після отриманих ударів Гонгадзе видихнув. З-за здавлювання шиї петлею з ременя, Гонгадзе був зламаний кадик. Почалися судоми. Протасов і Костенко тримали Гонгадзе за ноги до самої смерті.

Гонгадзе помер близько 01:00, 17 вересня. Переконавшись, що він мертвий, Пукач, Протасов і Костенко скинули його тіло в яму. З метою приховати вчинення злочину, вони взяли з автомобіля каністру з бензином, облили тіло і підпалили. Коли вогонь згас, Пукач, Протасов, Костенко і Попович закидали яму з тілом землею, замаскували травою, перевірили, чи не залишили там особисті речі.

У жовтні 2000 року Пукач з метою приховати злочин ще раз прибув на місце поховання Гонгадзе, його викопав і відвіз у лісництво Таращанського району Київської області. За допомогою сокири відрізав голову від тіла, закопав обезголовлене тіло і окремо голову.

Нагадаємо, Костенко, Протасов і Попович вже засуджені за свої злочини. Сьогодні Печерський суд Києва почав зачитувати вирок колишньому начальнику головного управління кримінального розшуку МВС Олексію Пукачу. Екс-міліцейський чиновник може отримати покарання у вигляді довічного ув\’язнення.

Джерело

peredplata