Суддя Кірєєв ігнорує заяви про власний відвід

Суддя Печерського районного суду міста Києва Родіон Кірєєв залишив без розгляду заяву про відвід головуючому захисника Юлії Тимошенко Олександра Плахотнюка. Відповідне рішення суддя ухвалив на місці, чим порушив норми законодавства, зазначили захисники Юлії Тимошенко.

\”Захист посилається на те, що суд, незважаючи на відсутність підстав тримати під вартою підсудну Юлію Тимошенко, відмовив захисту у задоволенні відповідного клопотання. Крім того, суддя Родіон Кірєєв порушував вимогу статті 314 КПК під час оголошення документів, які містяться в кримінальній справі\”, – зачитав суддя обґрунтування клопотання, поданого до канцелярії Печерського суду.

Також в обґрунтуванні вказується на незаконне усунення від розгляду справи захисника Юлії Тимошенко Миколи Титаренка. \”Названа заява направлена на затягування розгляду справи. Тому суд постановив залишити її без розгляду та приєднати до матеріалів справи\”, – зачитав рішення Родіон Кірєєв.

У відповідь захисники Юлії Тимошенко Микола Сірий та Олександр Плахотнюк зробили заяву на дії головуючого через порушення ним процедури розгляду заяви про відвід, яка має розглядатися в дорадчій кімнаті, а не на місці.

Крім того, адвокати вказали на низку порушень, допущених головуючим у справі під час судового процесу. \”Головуючий не забезпечив час на підготовку підсудної до дачі показів, не вирішив питання щодо допуску лікаря, було незаконно видалено Миколу Титаренка, не вирішено питання про зміну запобіжного заходу відповідно до чинного законодавства\”, – заявив захисник Микола Сірий.

На початку судового засідання суддя також оголосив, що до канцелярії суду надійшла заява захисника Миколи Сірого про зміну запобіжного заходу із заявами про взяття на поруки. Він зазначив, що клопотання буде розглянуто після зачитування письмових доказів у справі.

Сьогоднішнє судове засідання у справі Юлії Тимошенко розпочалося без участі захисників Юрія Сухова, Олександра Тимошенка і Євгенії Карр. Сторона захисту зазначила, що відсутні захисники змушені знайомитися з матеріалами справи поза межами зали судового засідання у зв’язку з тим, що суд не надав для цього часу.

Зараз суддя Родіон Кірєєв у судовому засіданні зачитує матеріали справи.

peredplata