Бельгія дарує Україні дослідницьке судно “Бельгіка”

Наш власний кореспондент Ростислав Демчук передає з Брюсселя:
-Бельгія дарує Україні дослідницьке судно “Бельгіка” для наукового дослідження і вивчення Чорного та Азовського морів
Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони навколишнього середовища та природних ресурсів України.
Відзначається, що дослідницьке судно “Бельгіка” побудоване в 1984 році і знаходиться в хорошому стані. Його планується використовувати для екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів. Зокрема для вивчення рибних запасів, проведення фундаментальних наукових досліджень у відкритому морі, геологічні розвідки морського дна та інших цілей.
У Міністерстві очікують, що судно “Бельгіка” буде передано Україні найближчим часом і вже восени воно почне комплексний моніторинг українських морських акваторій.
Слід зазначити, що до цього Україна ніколи в історії не мала жодного науково-дослідної плавучої лабораторії такого високого класу.
“Охорона морських екосистем включена до екологічного блоку Угоди про асоціацію Україна-ЄС, згідно з яким наша держава має здійснювати регулярний морський моніторинг за європейськими стандартами. Наразі Україна впроваджує положення Рамкової Директиви ЄС про морську стратегію для поетапного досягнення гарного екологічного стану морського середовища. Дякуємо бельгійській стороні за таку допомогу, що посилить екологічний моніторинг Чорного моря”, – заявив с міністр заьогодні міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.
На зображенні може бути: водойма